کد خبر: ۷۰۱۰۱۲۷
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱

وزارت اطلاعات در چند ماه اخیر دو ضربه مُهلک به سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) وارد کرده که در گام اول، ۲۹۰ جاسوس شناسایی و در ضربه دوم ۱۷ جاسوس دستگیر شده‌اند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات ۳۰ فروردین‌ماه سال جاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران که به‌مناسبت میلاد حضرت ولیعصر (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) انجام شد، از ضربه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) خبر داد و گفت: ۲۹۰ جاسوس از «سی‌آی‌اِی» در کشور‌های مختلف از جمله ایران شناسایی شدند و تبادل اطلاعاتی با کشور‌های دوست صورت گرفت و ارتباط با آن با منابع به‌هم ریخت و کمیته شکست در آمریکا تشکیل شد و رئیس «سی‌آی‌اِی» این ضربه را تأیید کرد.

جاسوسان در تور؛ دومین شکست مُهلک

وی همچنین از انتشار جزئیات این مصاف در آینده‌ای نزدیک خبر داد و در خصوص این ضربه واجا تصریح کرد: «یاهو نیوز» با ۱۱ نفر از صاحب‌نظران امنیتی آمریکا مصاحبه کرده که یکی از این افراد «اروین مکلو» تحلیل‌گر امنیت ملی آمریکاست که گفت این اتفاق فاجعه‌آمیزترین شکست بعد از ۱۱ سپتامبر است.

مدیر کل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات ۲۸ خرداد ماه درباره این ضربه واجا به سیا، گفت: شبکه جاسوسی آمریکا متشکل از تعداد قابل‌توجهی از جاسوسان حرفه‌ای CIA است که در حمله اخیر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و متحدان جهانی‌اش ضربه خورده است.

وی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر ما در نبردی اطلاعاتی با آمریکا هستیم و در تبادل‌های اطلاعاتی خود از ظرفیت سایر سرویس‌های متحد با خودمان استفاده می‌کنیم، به‌شکلی که زمانی که ضربه‌ای اساسی به شبکه بین‌المللی جاسوسی آمریکا وارد کردیم و علاوه بر پیشگیری از اقدامات اطلاعاتی آمریکا برای ضربه زدن به خودمان، بخش قابل‌توجهی از اقدامات اطلاعاتی آمریکا در سطح جهانی نیز مختل شد.

این مقام اطلاعاتی همچنین گفت: ما موفق شدیم به سیستم امن آمریکایی‌ها برای جاسوسی در فضای سایبر نفوذ پیدا کنیم.

صبح امروز دوشنبه ۳۱ تیرماه مدیر کل ضد جاسوسی در نشست خبری با خبرنگاران، دومین ضربه وزارت اطلاعات به سازمان سیا را اعلام کرد و گفت: ۱۷ جاسوس تربیت‌یافته سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) شناسایی و احکام این جاسوسان صادر شده و برخی به‌عنوان مفسد فی‌الارض اعدام می‌شوند.

وی همچنین تصریح کرد: نیرو‌های این وزارتخانه در تاریخ ۲۸ خرداد سال جاری موفق به انهدام یک شبکه جاسوسی مرتبط با سازمان اطلاعاتی آمریکا شد. جاسوس‌های شناسایی شده شامل شاغلین مراکز حساس و حیاتی، همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بوده‌اند.

این مقام ارشد اطلاعاتی درباره جاسوسان شناسایی شده تصریح کرد: تعداد کل جاسوس‌های شناسایی شده ۱۷ نفر است که این افراد به صورت سلولی در ایران فعالیت می‌کردند و هیچ کدام از آن‌ها با دیگری ارتباطی نداشتند و هر کدام با یک افسر اطلاعاتی سیا در ارتباط بودند.

ضمنا تصاویر برخی افران اطلاعاتی سیا توسط وزارت اطلاعات در اختیار خبرگزاری ها ، قرار داده شده است که برخی از این تصاویر در ادامه آمده است:

جاسوسان در تور؛ دومین شکست مُهلک

جاسوسان در تور؛ دومین شکست مُهلک

جاسوسان در تور؛ دومین شکست مُهلک

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

جاسوسان در تور؛ دومین شکست مُهلک "سیا" از "واجا"

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر