کد خبر: ۷۰۱۰۲۵۱
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
کد خبر : ۷۰۱۰۲۵۱

مراسم افتتاحیه فستیوال هنری - اجتماعی سوآرت در دانشگاه هاروارد برگزار و منتخبین معرفی شدند.

حضور دانشجویان دانشگاه الزهرا در فستیوال هنری دانشگاه هاروارد‎به گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم افتتاحیه فستیوال هنری - اجتماعی سوآرت در دانشگاه هاروارد و با حضور جمعی از هنرمندان و دانشگاهیان برگزار شد و منتخبین اولین دوره این فستیوال از سوی هیئت داوران معرفی شدند.

این مراسم با سخنرانی Lauren Montague مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه هاروارد آغاز شد.

پژمان تهوری موسس گالری هنری تاچ و مدیر فستیوال سوآرت، به عنوان سخنران دوم این مراسم در تشریح اهداف سو آرت گفت: شـهروندان در هـر موقعیـت اجتماعـی، بـا مشـارکت در پـروژه هـای مدنـی، هنـری و فرهنگـی مـی تواننـد شـکل جدیـدی از اجتمـاع را ایجـاد کننـد کـه در آن فاصلـه‌هـا کمتـر و پیوسـتگی و یکـی شـدن هـای بیشـتری حاصـل گـردد.

وی افزود: به ویژه در جامعـه متکثـر ایـران کـه بـه لحـاظ زبانـی، قومـی، دینـی و مذهبـی از تنــوع زیــادی برخــوردار اســت. از ایــن رو هــدف ســوآرت، جلــب مشــارکت مدنــی هنرمنــدان و مخاطبــان و تبدیــل آن بــه یــک ســرمایه اجتماعـی، بـرای شـکل دهـی بـه جامعـه‌ای تحـول یافتـه است.

سه تن از دانشجویان رشته نقاشی دانشکده هنر دانشگاه الزهرا به نام‌های فاطمه امانی راد، ندا عزیزی و فائزه حیاتی در این رویداد بین المللی حضور دارند.

این بانوان هنرمند جوان بر اساس شرکت در یک فراخوان، از بین ۳۰۰ هنرمند و ۱۰۰۰ اثر ارسالی توسط هیئت داوران انتخاب شده و بین ۳۰ هنرمند نهایی قرار گرفتند که موفق به کسب جواز حضور در نمایشگاه بین المللی دانشگاه هاروارد شدند.

گفتنی است آثار فستیوال سوآرت به مدت سه ماه در دانشگاه هاروارد بخش خاورمیانه به نمایش درآمده و هم اکنون نیز نمایش عمومی آثار بر روی دیوار‌های این دانشگاه ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر