کد خبر: ۷۰۱۰۲۷۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
کد خبر : ۷۰۱۰۲۷۳

۱۴ هزار و ۹۰۰ ماموریت توسط اورژانس لرستان انجام شده که ۱۵ مورد ان احیای قلب بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  ۱۴ هزار و ۹۰۰ ماموریت توسط اورژانس لرستان انجام شده که ۱۵ مورد آن احیای قلب بوده است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان بیان کرد: از مجموع مأموریت‌های اورژانس استان ۳ هزار و ۵۲۲ مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی و حمل‌ونقل بوده است.

حسینعلی رفایی با اشاره به عملکرد مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان در سه ماه نخست سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: در این مدت تعداد ۷۶ هزار و ۶۰۰ تماس با مرکز اپراتوری اورژانس لرستان گرفته شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۹۰۰ مورد منجر به انجام مأموریت و اعزام آمبولانس به محل شده است.

وی با بیان اینکه تعداد سه هزار و ۵۲۲ مورد مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی و مرتبط با حمل و نقل بوده است، تصریح کرد: از این تعداد یک هزار و ۷۸۳ مأموریت شهری و یک هزار و ۷۳۹ مأموریت جاده‌ای بوده است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه همچنین ۲۹۹۳ مأموریت مربوط به حوادث غیر مرتبط با حمل و نقل مانند سقوط، خشونت، حوادث ورزشی، برق گرفتگی، غرق شدگی و… بوده است، افزود: از این تعداد یک هزار و ۹۳۸ مورد مأموریت شهری و یک هزار و ۵۵ مورد جاده‌ای بوده است.

رفایی با اشاره به اینکه تعداد هشت هزار و ۳۹۵ مأموریت مربوط به سایر بیماری‌ها مانند افزایش و کاهش فشار خون، تشنج، قلبی، تنفسی و… بوده است، گفت: دو هزار و ۳ مورد از مأموریت‌ها برای بیماران درمان در محل انجام شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۱۶ هزار و ۲۱۴ بیمار و مصدوم در حوادث به بیمارستان منتقل شده اند، تصریح کرد: ۲ هزار و ۷۹۵ مورد از بیماران حاضر به بیمارستان منتقل نشده اند که به علت عدم همکاری بیمار بوده و به دنبال آن همراهان جهت انتقال و دریافت اخذ امضا و اثر انگشت از آنان توسط کارشناسان اورژانس را داشته‌ایم.

انتهای پیام/ب

۱۵ مورد احیای قلب در اورژانس لرستان انجام شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر