کد خبر: ۷۰۱۰۳۱۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
کد خبر : ۷۰۱۰۳۱۱

معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت:سال گذشته به تعداد ۱۲ هزار نیرو کمبود داشتیم و امسال هم نزدیک به ۴ هزار نیرو بازنشسته می‌شوند که کسری ما به بیش از ۱۵ هزار معلم می‌رسد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،غلامحسن سخایی معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به کمبود معلم در سال جدید اظهار داشت: در سال تحصیلی پیش‌رو با کسری ۱۵ هزار معلم روبه‌رو هستیم که باید به روش‌های مختلف این کمبود جبران شود.

او افزود: سال گذشته کمبود معلم در استان اصفهان با به‌کارگیری دبیران بازنشسته، اضافه کار معلمان، به‌کارگیری معلمان پرورشی و معاونان مدرسه طی شد.

معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش‌رو ۳ هزار و ۸۶۳ معلم بازنشسته می‌شوند، گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۴۱۹ معلم آقا و یک هزار و ۴۱۹ معلم خانم بازنشسته خواهند شد.

وی تصریح کرد: از ۳ هزار و ۸۶۳ معلمی که بازنشسته می‌شوند، یک هزار و ۵۷۳ معلم در مقطع ابتدایی و ۲ هزار و ۲۹۰ معلم در مقطع دبیرستان دوره اول و دوم هستند.

سخایی ادامه داد: سال گذشته به تعداد ۱۲ هزار نیرو کمبود داشتیم و امسال هم نزدیک به ۴ هزار نیرو بازنشسته می‌شوند که کسری ما به بیش از ۱۵ هزار معلم می‌رسد، تأکید ما بر نگهداشت نیروهاست، تعداد معلمان ورودی با خروجی تناسب ندارد، زیرا کمتر از هزار معلم از دانشگاه فرهنگیان و کمتر از هزار معلم براساس ماده ۲۸ نیرو وارد آموزش و پرورش استان می‌شود.

وی با بیان اینکه ورودی معلمان با خروجی آنان نمی‌خواند، گفت: در سال تحصیلی جاری نزدیک به ۴ هزار معلم، در سال ۹۹ حدود ۳۴۸۳ معلم، در سال ۱۴۰۰، نزدیک به ۳ هزار و ۵۳۴ نفر و در سال ۱۴۰۱ تقریباً ۳ هزار و ۵۰۹ معلم بازنشسته می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان اصفهان به شدت با کسری معلم روبه‌رو است و از نمایندگان مجلس و سازمان امور استخدامی کشور می‌خواهیم به این موضوع توجه کنند.

انتهای پیام/م

 

نظر معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره کمبود معلم در سال جدید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر