کد خبر: ۷۰۱۰۳۲۶
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
کد خبر : ۷۰۱۰۳۲۶
امیر حاتمی:

وزیر دفاع گفت:پاسخ هوشمندانه نیروهای مسلح به این تجاوزآشکار، نشان دهنده اقتدار ایران اسلامی در بعد دفاعی و بازدارندگی است.

انهدام پهپاد آمریکا در خلیج فارس نشان اقتدار ایران اسلامی استبه گزارش حوزه  دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در آیین اختتامیه مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده‌های کارکنان نیرو‌های مسلح با بیان اینکه برکات زیادی را در ابعاد مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی در خدمت به ایران و مردم عزیز شاهد هستیم، اظهار داشت: یکی از برکات انقلاب اسلامی اهتمام به قرآن کریم است.

وی افزود: در دوران انقلاب اسلامی آموزش قرآن، تدبر در کلام وحی و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه و رسوخ فرهنگ قرآنی در زوایای مختلف جامعه به‌ویژه درون خانواده‌ها اتفاق افتاد.

وزیر دفاع با تأکید بر اینکه شمیم دلنشین قرآن در اقصی‌نقاط کشور به مشام می‌رسد و هر روز شاهد رونق محافل و جلسات قرآن هستیم، بیان کرد: فضای کشور به نور قرآن منور است؛ چنان‌که در ماه مبارک رمضان محافل قرآنی و قرائت قرآن در جای‌جای کشور، مساجد، تکایا، خانه‌ها، اماکن متبرکه و... را شاهد بودیم؛ قرآنی که نور، هدایت، برکت و خیر و نگاه به آن و قرائت آن عبادت است.

امیر حاتمی با بیان اینکه در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد خدمات متقابل قرآنی بودیم، ادامه داد: یکی از پایگاه‌های پیروزی انقلاب اسلامی، مساجد و محافل قرآنی بود و از آنجا بود که حرکت روشنگرانه انقلاب اسلامی و روحانیت آغاز شد. رژیم طاغوت به ویژه در سال‌های آخر عمر خود، تلاش کرد تا ارتباط مردم با قرآن کم و حتی قطع شود، اما نشد. از همان‌جا حرکت‌های انقلاب اسلامی اتفاق افتاد و مردم از رژیم کینه بیشتری را در دل گرفتند و ریشه حکومت مدعی دو هزار و ۵۰۰ ساله طاغوت درهم پیچیده شد و امروز شاهد عزت و استقلال در جمهوری اسلامی ایران بوده و همه آن را مرهون عمل به قرآن هستیم.

سرتیپ حاتمی اضافه کرد: لازمه عمل به قرآن، عالم بودن و لازمه عالم بودن، آموزش، یاد دادن و یادگرفتن است، به همین دلیل است که در فرهنگ اسلام، یکی از با ارزش‌ترین کار‌ها چه در عرف مردم و چه در نزد خداوند متعال یاد دادن و یادگرفتن قرآن کریم است. هم متعلمان و هم معلمان قرآن قابل احترام هستند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از پایگاه‌های آموزش قرآن خانواده است، عنوان کرد: خانواده در اسلام جایگاه ویژه دارد و بهترین معلمان پدر و مادرانِ عامل به قرآن هستند و خوشا به سعادت جمع شما که از این گروه هستید. بهترین سنین برای آموزش قرآن، کودکی و نوجوانی است؛ البته در هر سنی در این عرصه ورود پیدا کنید، خوب است، اما سنین کودکی بهترین زمان است که باید از آن استفاده کرد.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه اگر جامعه و خانواده قرآنی شود، جامعه متخلق به آموزه‌های قرآنی می‌شود، اضافه کرد: در چنین جامعه‌ای فرزندان شایسته‌ای برای پدران و مادران تربیت می‌شوند و زنان و مردان در چنین جوامعی پاکدست، پاک‌سرشت، پاکدامن هستند و در چنین خانواده‌ها و جوامعی فرزندان بهتر از والدین خواهند بود و این یعنی جامعه‌ی رو به تعالی؛ جامعه‌ای که نسل بعدی بهتر از نسل امروز و شبیه‌تر به خانواده الگو خواهند بود.

امیر حاتمی اضافه کرد: بهترین الگوی خانواده قرآنی، خانواده حضرت علی (ع) است که خود قرآن ناطق هست و حضرت زهرا (س) مفسر قرآن است و فرزندانشان که همگی از فدائیان قرآن هستند. الحمدالله ما به سمت چنین خانواده نورانی در حال حرکت هستیم.

وی ادامه داد: شما خانواده‌های قرآنی نیرو‌های مسلح باید در این مسیر پیشتاز باشید، هم باید خدا را شاکر باشید و هم باید به شما تبریک بگویم، شما از طرفی خانواده قرآن هستید و از سوی دیگر خانواده نیرو‌های مسلح هستید. نیرو‌های مسلح امروز نقش مهمی در کشور ایفا می‌کنند. همسران شما آماده فداکاری هستند و تا پای جان برای حفاظت از انقلاب اسلامی ایستاده‌اند که خانواده دراین آمادگی نقش بسیار مهمی دارد. همراهی و انس خانواده با آموزه‌های قرآنی، موجب ارتقای سطح توان نیرو‌های مسلح برای حفظ و دفاع از حریم کشور و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است.

وزیر دفاع با تأکید بر اینکه آمادگی که از ریشه قرآنی، سیراب شود، آمادگی مستحکم و مطمئنی است و چنانکه بسیاری از کارکنان ما و خانواده‌های آن‌ها متکی به تعالیم قرآنی هستند. خانواده در همه جامعه عقبه است چه برای پدر، مادر و فرزندان، اما در جمهوری اسلامی خانواده عقبه راهبردی در جمهوری‌اسلامی است، به ویژه امروزه که دشمن تمرکز ویژ‌ه‌ای را بر اراده ایرانیان و ملت سرافرازجمهوری اسلامی معطوف داشته است.

وی افزود: امروز درگیر جنگ اراده‌ها با دشمن هستیم. دشمن می‌خواهد اراده مردم ایران را سست کرده و با جنایت‌هایی که انجام می‌دهد، در صفوف مستحکم ملت رخنه ایجاد کند. هدف غائی دشمن پشیمان کردن مردم از تمسک به کلام وحی است؛ اما امروز مقاومت و اراده ملت عزیزمان تحت رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) روز به روز مستحکم‌تر و استوارتر جلوه می‌کند.

وزیر دفاع با تأکید بر اینکه نیرو‌های مسلح بخش مهم و نخبه جامعه هستند و دشمن بر روی اراده آن‌ها متمرکز است، گفت: با آگاهی و بصیرتی که در نیرو‌های مسلح وجود دارد حرکت مصمم تری را شاهدیم و در طول ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی در بُعد علمی، فرهنگی شاهد بالاترین بالندگی‌ها هستیم.

امیر حاتمی با اشاره به حقد و کینه دشمنان درباره آمادگی‌های دفاعی نیرو‌های مسلح ایران اظهار داشت: در تمامی حوزه‌های دفاعی و رزمی اعم از حوزه موشکی دریا به دریا، زمین به زمین، هوا به هوا، زمینی، دریایی، هوایی، پدافند و الکترونیک و... به حول و قوه الهی پیشرفت کرده‌ایم و این تجهیزات را به دست رزمندگانی برای حفظ و حراست از میهنی می‌سپاریم که شما خانواده ها، پشتیبان آن‌ها هستید.

وی با اشاره به انهدام پهپاد آمریکا در آب‌های خلیج فارس گفت: پاسخ هوشمندانه نیرو‌های مسلح به این تجاوز آشکار، نشان‌دهنده اقتدار ایران اسلامی در بعد دفاعی و بازدارندگی است.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی و عمل به آموزه‌های قرآن کریم همه مؤلفه‌های قدرت‌ساز را اعم از دانش، فناوری و سرمایه‌های انسانی مؤمن و متخصص، را در اختیار داریم، گفت: مجموعه نیرو‌های مسلح با توانایی ساخت و بهره برداری از پیشرفته‌ترین سیستم‌های راداری، تسلیحات هوشمند و پیشرفته با انهدام پهپاد متجاوز ذره‌ای از آمادگی، هشیاری و اقتدار خود را به دنیا نشان دادند.

وزیر دفاع در ادامه افزود: وقتی کشتی حامل نفت جمهوری اسلامی را به غلط توقیف می‌کنند، بلافاصله با کار غیر قانونی آن‌ها در خلیج فارس برخورد می‌کنیم و این یعنی اراده و قدرت پاسخ‌گویی به هر تهدیدی را داریم و این مقابله توسط رزمندگان مؤمن، شجاع و ولایتمداری انجام می‌شود که با تأسی و پیروی از قرآن در برابر هر ظالم و زیاده خواهی بدون هیچ درنگی ایستادگی می‌کنند.

آیین اختتامیه مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده‌های کارکنان نیرو‌های مسلح (دوازدهمین دوره مسابقات بانوان شاغل، دومین دوره همسران و نخستین دوره فرزندان) امروز (دوشنبه) با حضور امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، حجت الاسلام و المسلمین «علی سعیدی» رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا، حجت‌الاسلام «محمدحسین قندهاری» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی این وزارتخانه، حجت‌الاسلام «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، سردار «ابوالفضل شکارچی» معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح و دیگر فرماندهان و مسئولان لشکری در شهرک امام خمینی (ره) برگزار شد.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر