کد خبر: ۷۰۱۰۴۱۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
کد خبر : ۷۰۱۰۴۱۸

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل ارشاد استان اصفهان از برگزاری جشنواره مطبوعات در شهریورماه خبر داد.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،اصغر مختاری معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل ارشاد استان اصفهان درباره برگزاری یازدهمین جشنواره مطبوعات (نشریات مکتوب و الکترونیک) استان اصفهان اظهار داشت: این جشنواره شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود.

او افزود: سال گذشته به دلیل عدم برگزاری جشنواره در مرکز و سایر استان‌ها و با هماهنگی اداره‌کل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین به دلیل شرایط خاص اقتصادی، جشنواره مطبوعات برگزار نشد بنابراین اداره کل مصمم شد تا جشنواره مطبوعات را به صورت دوسالانه برگزار نماید.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل ارشاد استان اصفهان پیرامون اهداف یازدهمین جشنواره مطبوعات استان اصفهان، گفت: برگزاری اتاق‌های فکر و اندیشه، کارگاه آموزشی و تخصصی، هم‌اندیشی، ارتقای کمی و کیفی رسانه‌ها و مطبوعات، هم‌افزایی و تعامل روزافزون و اثربخشی فعالیت‌های آن‌ها در مسیر رشد و توسعه همه‌جانبه استان از مهم‌ترین اهداف خانه مطبوعات است و جشنواره مطبوعات در این راستا سهم موثر و بسزایی خواهد داشت.

او افزود: قطعاً نقش برگزاری جشنواره مطبوعات مکتوب و الکترونیک استان در ایجاد انگیزه رقابت رسانه‌ای در میان خبرنگاران بسیار زیاد است.

مختاری ادامه داد: نقش و اثرات مثبت این جشنواره که ارائه توانمندی‌ها و نوآوری‌های حوزه رسانه‌ها و مطبوعات استان، ارتقای آگاهی و دانش حرفه‌ای به عنوان کارگاه آموزش تخصصی در حوزه مطبوعات استان، ارائه شیوه‌های نوین در این عرصه، تبادل اطلاعات و تجارب بین اصحاب رسانه، شناخت هر چه بیشتر و آسیب شناسی در جهت توسعه و رشد کیفی مطبوعات استان و افزایش اثربخشی فعالیت رسانه‌ها در همه بخش‌ها، همگرایی و تعامل هر چه بیشتر فعالان این حوزه و تقویت فضای رقابت و افزایش انگیزه کاری در بین خبرنگاران، انتقال تجارب بزرگان و صاحب‌نظران، استعدادیابی، معرفی و بررسی تخصصی برجستگی‌ها و آثار برتر استان فضایی است که یازدهمین جشنواره مطبوعات استان می‌تواند با معرفی برترین آثار مطبوعاتی در حوزه‌های مختلف تخصصی انگیزه فعالیت بیشتر میان همکاران مطبوعاتی ایجاد کند.

او تصریح کرد: در صورتی که جشنواره مطبوعات کارکردهایش را داشته باشد و بتواند قابلیت‌های افراد و رسانه‌ها را به نمایش بگذارد، ضرورت برگزاری‌اش انکارناپذیر است.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد بیان کرد: قدردانی از تلاشگران و فرهیختگان عرصه رسانه، توجه به محتوا و کیفیت رسانه‌های استان، افزایش انگیزه و خلاقیت در میان اصحاب خبر، توسعه ظرفیت‌های موجود رسانه‌های استان و آشنایی با قابلیت‌های رسانه‌های مکتوب والکترونیک و بهره‌گیری از این قابلیت‌ها در بخش‌ها و محور‌های متنوع از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود.

مختاری با بیان اینکه این جشنواره با همکاری تشکل‌های صنفی مطبوعاتی برگزار می‌شود، اضافه کرد: این حرکت و همکاری تشکل‌های مطبوعاتی، گامی مثبت است؛ با توجه به اینکه خانه مطبوعات به عنوان تنها تشکل رسمی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه‌های مختلف رسانه‌ای استان و به عنوان تشکل و مأمن برای اصحاب رسانه محسوب می‌شود، بر اساس تفویض برخی امور به خانه‌های مطبوعات سراسر کشور از جمله برگزاری برنامه‌های اجرایی تخصصی در حوزه رسانه و تجربه برگزاری دوره‌های قبل، اجرای جشنواره مطبوعات به خانه مطبوعات واگذار شد.
او افزود: امیدوارم با واگذاری این موضوع به تشکلی از جنس رسانه‌ها، اعتماد مخاطبان را به جشنواره مطبوعات جلب کنیم و به تأثیرات و دستیابی به اهداف برگزاری این جشنواره امیدوار باشیم.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل ارشاد اظهار داشت: یازدهمین جشنواره مطبوعات استان اصفهان، کلید معرفی رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی است و خانه مطبوعات استان را می‌توان تشکلی مرتبط و رسمی در معرفی خبرنگاران و رسانه‌های برتر دانست که اثرگذاری و نقش قابل توجهی در مسیر تحولات، تغییرات و توسعه استان دارد؛ ضمن اینکه از کلیه دستگاه‌های استان دعوت شده تا در موضوعات جنبی و تخصصی دستگاه‌ها مشارکت لازم را داشته باشند.

او پیرامون روند اجرایی این جشنواره تاکنون و زمان دقیق برگزاری آن خاطرنشان کرد: درج فراخوان در سامانه الکترونیک جشنواره‌های مطبوعات کشور در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی http://pressfestival.ir در حال بارگذاری است و زمان پیش‌بینی شده برای برگزاری جشنواره پایان شهریورماه است.

مختاری درباره میزان استقبال و شرکت رسانه‌های استان اصفهان ادامه داد: امیدواریم رسانه‌های استان از این موضوع استقبال نمایند و با مشارکت خود بر شور جشنواره بیفزایند و با ارسال آثار فاخر در انتخاب آثار برتر و برگزیده سهم به‌سزایی داشته باشند و مطمئناً برگزاری چنین جشنواره‌هایی در بالا بردن سطح کیفی و محتوایی نشریات سهم مهمی دارد.

او پیرامون علت برگزار نشدن این جشنواره در سال‌های گذشته، اظهار داشت: با توجه به اینکه نشریات درخواستی برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات نداشته‌اند، اداره‌کل ارشاد نیز تصمیم به برگزاری نمایشگاه نداشت.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل ارشاد استان اصفهان بیان کرد: گویا شرکت نمایشگاه‌ها راساً اقدام به برگزاری نمایشگاه مطبوعات، چاپ و تبلیغات کرده که این اداره‌کل برای همکاری، فراخوان را به رسانه‌های استان اطلاع رسانی کرد، ولی با توجه به شرایط خاص اقتصادی و شرایط ویژه کاغذ قطعاً نمی‌توانیم برگزاری نمایشگاه داشته باشیم.

انتهای پیام/م

 

جزئیات جشنواره مطبوعات استان اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر