کد خبر: ۷۰۱۳۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

مسئول دفتر مامایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ازانجام روش "زایمان در آب" در دو بیمارستان معتضدی و امام رضا (ع) کرمانشاه خبر داد.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،شیوا کاظمی مسئول دفتر مامایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به وجود روش‌های متنوع برای کاهش درد زایمان طبیعی گفت : یکی از روش‌های موثر در این زمینه روش "زایمان در آب" است که در بیمارستان معتضدی کرمانشاه این کار صورت می‌گیرد.

وی گفت : به تازگی نیز این روش در بیمارستان امام رضا (ع) راه اندازی شده و اولین زایمان در آب در این بیمارستان انجام شد.

کاظمی تصریح کرد: هم اکنون دو حوضچه در بیمارستان معتضدی و یک حوضچه نیز در بیمارستان امام رضا (ع) برای انجام این نوع زایمان فعال است.

مسئول دفتر مامایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص چگونگی انجام این روش گفت: در این روش مادر باردار لحظاتی قبل از زایمان وارد حوضچه آب گرم می‌شود که تقریبا مشابه جکوزی است.

وی افزود: دمای هوای اتاق و نیز دمای آب گرم بوده و برای مادر باردار بسیار مناسب است و همین امر درد مادر را کاهش داده و به تسهیل زایمان او کمک میکند.

کاظمی تاکید کرد: این نوع زایمان بدون کوچکترین مداخله انجام می‌شود و پیش از خروج سر نوزاد، مادر باردار از آب بیرون کشیده میشود تا نوزاد وارد آب نشود.

وی یادآور شد: قرارگیری نوزاد درون آب هم مشکلی ندارد، چرا که نوزاد پیش از این در کیسه آب درون رحم بوده و با محیط غرقابی تطابق دارد، اما برای جلوگیری از استرس مادر قبل از خروج سر نوزاد، مادر از آب بیرون کشیده شده و نوزاد در محیط بیرون از آب بیرون می‌آید.

کاظمی با اشاره به تاثیرات بسیاری این روش در کاهش درد زایمان طبیعی گفت: این روش هم اکنون بصورت رایگان انجام میشود، اما متاسفانه تعداد کمی از مادران از این روش و مزیت‌های آن مطلع هستند.

وی در خصوص بهداشت این روش نیز گفت: آب حوضچه به طور مداوم گردشی است تا مادر احساس ناخوشایندی نداشته باشد و از طرفی بعد از انجام هر زایمان آب حوضچه به طور کامل تخلیه و محیط حوضچه برای انجام زایمان بعدی کاملا ضدعفونی می‌شود .

 

 

انتهای پیام/د

"زایمان در آب" یکی از روش‌های موثر در زمینه درد زایمان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر