کد خبر: ۷۰۱۶۳۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
باهنر در نشست ماهیانه جامعه اسلامی مهندسین:

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: بسیاری فکر می‌کنند یک نماینده مجلس اختیارات زیادی دارد که می‌تواند بسیاری از مشکلات را رفع و رجوع کند.

انتظارات از نماینده مجلس منطقی نیستبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز در نشست ماهیانه جامعه اسلامی مهندسین گفت: در بررسی‌های صورت گرفته متوجه شده‌ایم که جامعه روحانیت مبارز دایره فعالیت خود را از تهران فراتر برده و در حال گسترش برنامه‌های خود در سراسر کشور هستند.

وی ادامه داد: در انتخابات پیش رو برای مجلس شورای اسلامی، اعضای محترم جامعه روحانیت مبارز تصمیم گرفته‌اند به صورت مستقیم تصدی‌گری نکنند، بلکه در مقام ناظر و حامی ظاهر شوند.

باهنر با تاکید بر بررسی علل ناکامی برخی از جریانات سیاسی در گذشته، بیان داشت: بنده از تمامی اعضای فعال جامعه اسلامی مهندسین تقاضا دارم در استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه مختلف به صورت جدی دوره‌های اخیر پارلمان را بررسی کنند.

وی با بررسی جداگانه حوزه انتخابیه تهران، عنوان داشت: در شهر تهران بیشترین آرا از دل لیست‌ها بیرون می‌آید. برای مثال در دوره قبل فاصله نفرات آخر دو لیست قبلی با سایر کاندیدا‌ها اختلاف فاحشی داشت که نشان دهنده نگاه لیستی مردم تهران به امر انتخابات دارد.

باهنر با تاکید بر ریزش وکلای ملت در دوره‌های مختلف، یادآور شد: در دوره‌های مختلف تقریبا ۶۰ درصد از ترکیب مجالس تغییر یافته است. اما در دوره کنونی با توجه به شواهد موجود پیش‌بینی می‌شود که ۸۰ درصد از نمایندگان مجلس دهم نتوانند در اسفندماه پیش رو از مردم رای اعتماد مجدد بگیرند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: متاسفانه نگاه بسیاری از کاندیدا‌ها و همچنین رای دهندگان در امر انتخابات مجلس شورای اسلامی از منطق برخوردار نیست. بسیاری از افراد فکر می‌کنند یک نماینده مجلس شورای اسلامی اختیارات بسیار زیادی دارد که می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه‌های انتخابیه را رفع و رجوع کند

وی افزود: متاسفانه یک اشکال ساختاری در امر انتخابات مجلس شورای اسلامی وجود دارد که بر خلاف دوره‌های نخستین پارلمان، تعداد ثبت نام کنندگان بسیار زیاد است، برای مثال در دوره قبل حدود ۱۲ هزار نفر در امر انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند و پیش بینی می‌شود که در دوره کنونی این تعداد تا ۱۵ هزار نفر افزایش پیدا کند.

باهنر خاطر نشان کرد: تلاش ما در امر انتخابات از هم اکنون آغاز شده و جامعه اسلامی مهندسین با اتکا به نیرو‌های خود در سراسر کشور برای انتخابات مجلس شورای اسلامی برنامه ریزی گسترده‌ای خواهد داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر