کد خبر: ۷۰۱۸۲۱۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳

وزیر میراث فرهنگی، صنایع وستی و گردشگری گفت:بعد از تحریم‌ها افزایش ۳۷ درصدی در صنعت گردشگری داشته ایم.

رشد ۳۷ درصدی گردشگری در ایرانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسه قرار گاه اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه با تحریم‌هایی که دشمنان برای کشور ما انجام دادند گفت:اما با اطمینان باید گفت روند مثبت اقتصاد را پیش رو داریم و دشمنان ازاین تحریم‌ها و اعمال فشار پشیمان و در حیرت هستند.

او ادامه داد: علی رغم تحریم‌های که در حوزه گردشگری داشتیم، اما در این زمینه ۳۷ درصد رشد داشتیم.

او بیان کرد:گردشگری فرهنگی و سلامت در کشور فعال شده و در این باره هم رشد خوبی داشتیم.

اوبا اشاره به اینکه امسال ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی در کشور حضور داشتند ادامه داد: در بخش گردشگری ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داشتیم و حجم سر مایه گذاری  در بخش افزایش داشته است.

مونسان بیان کرد: در بخش گردشگری ظرفیت‌هایی خوبی وجود دارد که پیش بینی می‌شود آینده  نزدیک در جهان رتبه نخست را کسب کنیم.

او گفت:  اقتصاد مقاومتی در کشور به قدری خوب پیش رفته که در سخت ترین تحریم های بعد از انقلاب که آمریکایی ها با تمام قوت و هوشمندانه علیه ایران اجرا کردند مقاومت کردیم.

مونسان با بیان اینکه آمریکایی ها شرکت به شرکت ما را دنبال و رصد کرده و اقدامات تحریمی را اعمال کردند، اظهار داشت:  بعد از شوکی که از اردیبهشت ماه پارسال و با خروج آمریکایی ها از برجام رخ داد و تلاطم در بازار ایجاد شد می توان گفت که از فشار حداکثری عبور کرده ایم و به شرایط ثبات رسیده ایم.

مونسان با بیان اینکه روند مثبت شدن اقتصاد کشور در حال پیش رفتن است، گفت: در جلسه گذشته هیئت دولت رئیس بانک مرکزی گزارشاتی داد که نشان دهنده آن بود بخش صنعت رشد منفی را جبران کرده و بخش کشاورزی رشد مثبت دارد.

انتهای پیام/ج

گردشگری در ایران رشد ۳۷ درصدی را به خد اختصاص داده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر