کد خبر: ۷۰۱۸۴۸۷
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۸

فرماندار شهرستان همدان گفت: همدان با راه ابریشم به کشور‌های اوراسیا معرفی می‌شود.

همدان با راه ابریشم به کشور‌های اوراسیا معرفی می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حسین افشاری، فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اهمیت برگزاری اجلاس «راه ابریشم» در همدان گفت: می‌توان بعد از این اجلاس در حوزه معرفی همدان به کشور‌های اوراسیا نیز همایشی برگزار کرد.

او با بیان اینکه گردشگری محور توسعه استان همدان و اولویت آن است، افزود: بخشی از توسعه توسعه گردشگری به بعد داخلی و بخشی به گردشگری خارجی مربوط می‌شود.

افشاری با بیان اینکه امروز معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان برای جذب گردشگر خارجی حرف اول را می‌زند، ادامه داد: البته با توجه به تبلیغات منفی رسانه‌های معاند علیه کشور، شانس استفاده از رسانه‌های بین‌المللی برای معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت کشور و استان بسیار کم است.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه برای رفع این خلأ و معرفی جاذبه‌های همدان باید از ظرفیت برگزاری همایش‌های بین‌المللی استفاده کرد، ادامه داد: این همایش‌ها با حضور متولیان گردشگری دنیا برگزار می‌شود و به طور حتم بستر معرفی بهتر همدان را مهیا می‌کند.

وی «جاده ابریشم» را مهمترین و طولانی‌ترین شاهراه اقتصادی در دنیای قدیم و جدید عنوان کرد و گفت: ۱۶ کشور در مسیر «راه ابریشم» قرار دارند که ۱۴ کشور برای حضور در همایش جهانی آن در همدان اعلام آمادگی کرده‌اند.

افشاری با اشاره به حضور ۴۰ میهمان خارجی در این رخداد بین‌المللی افزود: اجلاس «راه ابریشم» از فردا با حضور مسئولان یونسکو و کشور آغاز به کار خواهد کرد که برنامه‌های آن تا هفتم مهرماه ادامه دارد.

وی در ادامه از افزایش ۳۰ درصدی حضور گردشگران در همدان خبر داد و با بیان اینکه این روند افزایشی در نتیجه برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی بوده است، گفت: این اتفاق به معنای آن است که در معرفی همدان به دنیا اتفاقات خوبی رخ داده است.

فرماندار شهرستان همدان گفت: سالانه باید برنامه‌های دیگری در حوزه گردشگری تعریف شود تا مقیاس و جامعه مخاطب ما منطقه، آسیا و کل کشور‌های آسیای جنوب غربی و دنیا باشد.

او با بیان اینکه باید به تناوب برای همدان برنامه‌هایی را در نظر گرفت، افزود: می‌توان در حوزه معرفی همدان به کشور‌های اوراسیا همایشی برگزار کرد.

افشاری با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت کشور‌های اسلامی نیز در حوزه تقویت گردشگری همدان استفاده کرد، گفت: تعریف و معرفی تقویم گردشگری برای استان و شهر همدان نیز باید مد نظر باشد.
انتهای پیام/ا

اجلاس «راه ابریشم» درگاه معرفی همدان به کشور‌های اوراسیا شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر