کد خبر: ۷۰۲۲۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
کد خبر : ۷۰۲۲۱۴۹

همزمان با حضور رییس جمهوری در آذربایجان‌شرقی ۳ طرح عملیاتی شده این شرکت با اعتبار هزینه شده ۵۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال به صورت رسمی بهره‌برداری شد.

۳ طرح پالایشگاه تبریز با اعتبار ۵۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال بهره‌برداری شدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، طرح ارتقای بنزین تولیدی شرکت به استاندارد یورو ۵ یکی از این طرح هاست که با اجرای پروژه بنزین سازی جدید به ظرفیت ۲۰ هزار بشکه در روز با اعتبار هزینه شده ۲۶۵ میلیون یورو و با هدف ارتقای کیفی بنزین تولیدی به یورو ۵ افزایش کمی تولید به میزان یک میلیون لیتر در روز اجرا شد.

پروژه تغییر کاربری واحد کاتالیستی به واحد ایزومراسیون نفتای سبک شرکت پالایش نفت تبریز با ظرفیت ۱۰ هزار بشکه در روز هم به عنوان طرح ابتکاری کارشناسان شرکت در جهت ارتقای بنزین تولیدی شرکت به استاندارد یورو پنج به میزان ۳.۵ میلیون لیتر در روز عملیاتی شد.

باقری دیزج مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: طرح تولید گازوئیل یورو ۵ را یکی دیگر از طرح‌های اجرا شده در پالایشگاه تبریز عنوان کرد و گفت: این طرح با اجرای پروژه تصفیه نفت گاز جدید با ظرفیت ۳۰ هزار بشکه در روز با اعتبار هزینه شده ۷۰ میلیون یورو عملیات شد و دستاورد آن تبدیل یک سوم نفت گاز تولید شرکت با استاندارد یورو ۵ به میزان ۲.۵ میلیون لیتر در روز است.

وی همچنین از اجرای طرح تولید روغن‌های پایه و روانساز در شرکت پالایش نفت تبریز خبرداد و گفت: برای عملیاتی شدن این طرح، پروژه اختلاط و تولید روغن‌های روانساز به ظرفیت ۴۰ هزار تن در سال با اعتبار ۱۵ میلیون یورو با هدف تولید انواع روغن موتور‌های بنزینی، دیزلی و روغن صنعتی و ضد یخ اجرا شد.

باقری دیزج افزود: برای عملیاتی شدن طرح تولید روغن‌های پیاه و روانساز شرکت، پروژه تولید روغن‌های پایه به ظرفیت ۹۰ هزار تن در سال با هدف تولید روغن پایه گروه ۲ به عنوان کار ابتکاری کارشناسان شرکت با اعتبار هزینه شده یک میلیون یورو اجرا شد که دستاورد آن کاهش ۸۰ درصدی واردات روغن پایه گروه ۲ مصرفی واحد اختلاط و تولید روغن‌های روانساز در راستای تکمیل زنجیره تامین ایجاد ارزش افزوده برای محصول آیزوریسایکل تولیدی این شرکت است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز اعلام کرد: پس از اجرای پروژه‌های مکمل طراحی شده شامل PSA، TGT و Cooling Tower کل نفت گاز تولیدی شرکت تبدئیل به یورو ۵ می‌شود.

 

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر