کد خبر: ۷۰۲۲۵۵۳
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
کد خبر : ۷۰۲۲۵۵۳
گروه : گیلان » رشت

رئیس پلیس راهور استان گیلان از ثبت ۱۰۶ هزار و ۷۰۰ تخلف توسط دوربین‌های کنترلی تخلفات پلیس راهور در شهر رشت طی یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سرهنگ  محمدرضا محمدی رئیس پلیس راهور استان گیلان گفت: توسعه سیستم‌های حمل و نقل و نظارت هوشمند (ITS) از مهمترین و موثرترین اقدامات و برنامه‌های پلیس راهور در راستای برقراری انضباط و ایمنی ترافیکی است.
این مقام انتظامی افزود: از ابتدای تیر ماه سال ۹۷ که ۲ تقاطع مهم شهر رشت به دوربین‌های کنترل تخلفات ترافیکی تجهیز شده‌اند تا تیر ماه امسال ۱۰۶ هزار و ۷۰۰ خودرو اعمال قانون شدند.
وی با اعلام این که ۶۷ هزار و ۵۰۰ خودرو به علت تجاوز به گذرگاه عابرپیاده و ۳۹ هزار و ۲۰۰ خودرو به علت عبور از چراغ قرمز توسط دوربین‌های ثبت تخلفات در این ۲ تقاطع اعمال قانون شده‌اند، گفت: روند کاهشی ثبت تخلف از ماه‌های نخست راه‌‎اندازی دوربین نسبت به ماه‌های بعدی است که نشان از تاثیر مطلوب نظارت مستمر و مکانیزه بر روند ترافیک دارد.
محمدی خاطر نشان کرد: دوربین‌های ثبت تخلفات پلیس راهور به صورت مستمر و در تمام طول شبانه روز در هر شرایط جوی ناظر تخلفات رانندگی هستند.
این مقام انتظامی با بیان این که در کوتاه مدت رانندگان به رعایت مقررات برای پیشگیری از اعمال قانون توجه می‌کنند، ادامه داد: در بلند مدت این رفتار به عادت مثبت فرهنگی تبدیل شده و باعث نهادینه شدن فرهنگ صحیح رانندگی در جامعه می‌شود.
وی متذکر شد: گاهی شایعات و حرف‌های غیرکارشناسی در فضای مجازی مبنی بر وجود زمان و مکان خلاء برای دوربین‌های نظارتی منتشر می‌شود که این مطالب کاملا کذب است؛ دوربین‌های ثبت تخلفات نصب شده در شهر رشت در تمام طول شبانه روز با بهترین کیفیت تخلفات رانندگی را ثبت و برابر برنامه از پیش تعریف شده در سوابق خودرو درج و به مالک پیامک ارسال می‌شود.
رئیس پلیس راهور استان گیلان یادآور شد: با توجه به نقش مهم و بازدارنده دوربین‌های ثبت تخلف در بروز تخلفات رانندگی متولیان امر در این حوزه باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند؛ پلیس راهور استان تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت‌های قانونی در راستای توسعه زیر ساخت‌های حمل و نقل هوشمند مسؤ¬ولیت خواهی لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/آ

ثبت تخلف رانندگی توسط دوربین‌های کنترلی در رشت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر