کد خبر: ۷۰۲۴۵۳۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

شهردار همدان گفت: همزمان با همایش جهانی «راه ابریشم» در همدان نمایشگاهی با محوریت نمایش صلح‌نوشته‌های جاده ابریشم برپا می‌شود.

برپایی نمایشگاه صلح‌نوشته‌های جاده ابریشم» در همدان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ،عباس صوفی، شهردار همدان در جمع خبرنگاران گفت: در همایش جهانی «راه ابریشم» نمایشگاهی با محوریت نمایش صلح‌نوشته‌های جاده ابریشم برپا خواهد شد.

او افزود: دبیرخانه این رویداد در روز‌های اخیر در تکاپوی برنامه‌ریزی برای میزبانی از گردشگران است.

او توسعه گردشگری و تحکیم مباحث فرهنگی را اهداف مهم میزبانی نشست‌های جهانی «راه ابریشم» عنوان کرد و افزود: همدان سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی انتخاب شد و میزبان نشست فعالان گردشگران کشور‌های مختلف و مجمع گردشگری آسیا بود که این مهم تاثیر بسزایی در معرفی آن به عنوان مقصد توریسم بین‌المللی داشت.

شهردار همدان خاطرنشان کرد: نشست‌های جهانی «راه ابریشم» با هدف توسعه همکاری‌های فرهنگی بین کشور‌های عضو، رونق گردشگری و معرفی هرچه بهتر توانمندی‌ها و جذابیت‌های گردشگری همدان برگزار می‌شود.

او با اشاره به اینکه برپایی اجلاس جهانی «راه ابریشم» در همدان به عنوان یک رویداد مهم بین‌المللی بسیار حائز اهمیت است ادامه داد: تلاش می‌کنیم میزبان شایسته‌ای برای میهمانان این کنفرانس باشیم.

صوفی تأکید کرد: علاوه بر میزبانی، شهرداران آسیا نیز پیشنهاد برگزاری نشست هم‌اندیشی مجمع شهرداران کشور‌های آسیایی را ارائه کرده‌اند که از آن استقبال می‌کنیم.

او با تاکید بر اینکه امروز رونق صنعت گردشگری موثرترین راهکار در رشد اقتصادی کشور به شمار می‌رود گفت: میزبانی‌های بین‌المللی نه تنها به شناساندن ظرفیت‌های گردشگری همدان در عرصه‌های مختلف کمک شایانی می‌کند که می‌تواند به دروازه طلایی برای ارتقای سطح اقتصادی استان تبدیل شود.

انتهای پیام/ا

نمایشگاه «صلح‌نوشته‌های جاده ابریشم» در همدان برپا می‌شود

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر