کد خبر: ۷۰۲۷۰۶۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
کد خبر : ۷۰۲۷۰۶۸
اخبارحوادث امروزچهاردهم مردادماه ۹۸؛

مهم‌ترین حوادث امروز چهاردهم مردادماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، مهم‌ترین حوادث امروز چهاردهم مردادماه  سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 

دستگیری باند سارقان خودرو و کشف ۴ دستگاه خودرو در نجف آباد

سرهنگ "محمد حسین باباکلانی" فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد با اعلام این خبر گفت:در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو در سطح شهرستان شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: ماموران کلانتری ۱۸ با انجام یک سری کار‌های تخصصی و مراقبت‌های انجام شده سر دسته اصلی باند که یک خانم بود را شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی:متهم در بازجویی‌های پلیس ضمن اعتراف به سرقت خودرو ۲ نفر از همدستان خود را به پلیس معرفی کرد که هر ۲ متهم نیز دستگیر و در بازرسی از مخیفیگاهشان تعداد ۴ دستگاه خودروی سرقتی و اموال مسروقه کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد با اشاره به این که متهمان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند به شهروندان توصیه کرد، با رعایت نکانی ایمنی و استفاده از لوازم بازدانده مثل قفل فرمان و قفل پدال زمینه سرقت را برای سارقان فراهم نکنند.
 

کشف ۱۰۸ دستگاه ماینردر خمینی شهر

سرهنگ "علی جعفری نژاد فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر اظهار داشت: پس از وصول اخباری مبنی بر اینکه در ۳ کارخانه متروکه در منطقه صنعتی شهرستان "خمینی شهر" توسط دستگاه‌های ماینر قاچاق ارز دیجیتال استخراج می‌شود، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع یک گروه از ماموران مجرب با هماهنگی قضائی از این ۳ کارخانه سنگ متروکه بازدید کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در نتیجه این بازرسی‌ها تعداد ۱۰۸ دستگاه ماینر که به صورت قفسه بندی با تجهیز کابل‌های شبکه برق، جاسازی شده بودند، کشف شدند.

سرهنگ "جعفری نژاد" با اشاره به اینکه ارزش دستگاه‌های کشف شده توسط کارشناسان ۶۵۰ میلیون ریال اعلام شده گفت: در این رابطه ۴ نفردستگیر که برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با اشاره به قاچاق و غیر قانونی بودن استفاده از دستگاه‌های مذکور، گفت: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن‌ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهمان با استفاده از برق یارانه‌ای واحد‌های صنعتی تعطیل ونیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بودند که دستگیر و تحویل مراجع قانونی شدند.
 

بیش از یک تن مواد مخدر در نایین کشف شد

سید نصر الدین صالحی دادستان عمومی وانقلاب نایین گفت: ماموران انتظامی در یک ماه اخیر موفق شدند در مسیر‌های اصلی و فرعی حوزه قضایی این شهرستان، ایستگاه بازرسی شهید شرافت و پاسگاه چوپانان یک تن و ۱۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل تریاک و هرویین را کشف و ضبط کنند.

او کشفیات یاد شده را بیشتر از خودرو‌های درحال عبور از منطقه عنوان کرد و گفت: ۲۹ دستگاه خودرو در این پیوند توقیف و ۶۱ متهم دستگیر شدند.

این مقام قضایی افزود: کشف مواد مخدر امسال در مقایسه با سال پیش ۴۳ درصد افزایش یافته است.
 

دستگيری عامل برداشت غير مجاز از حساب در خمينی شهر

سرهنگ "علی جعفری نژاد" فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با اعلام جزئیات بیشتر این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ ۴۹ میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب بانکی وی سرقت شده، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: با بررسی‌های پلیسی انجام شده مشخص شد متهم با به دست آوردن اطلاعات و رمز‌های عبور، مبلغ ۴۹ میلیون ریال را طی چندین مرحله از حساب بانکی وی برداشت کرده است.

سرهنگ "جعفری نژاد" تصریح کرد: با انجام تحقیقات، متهم مذکور شناسائی و حسب دستور مقام قضائی دستگیر و در مواجه با مدارک و مستندات پلیس صراحتا به بزه انتسابی اعتراف کرد.

این مقام انتظامی در پایان توصیه کرد: از در اختیار قرار دادن کارت اعتباری خود به افراد غیر جداً پرهیز نمایید. رمز‌هایی را انتخاب کنید که غیرقابل حدس بوده و همچنین به هیچ عنوان بر روی آن یادداشت نکنید. هنگام وارد کردن اطلاعات حساب خود در پرداخت‌های اینترنتی حتما از کیبورد‌های مجازی استفاده کنید. از تلفن ثابت منزل، همراه شخصی و محل‌های مطمئن جهت پرداخت هزینه تلفن ثابت و همراه استفاده نمائید. در صورت پرداخت اینترنتی هزینه تلفن ثابت و همراه، از محل‌های مطمئن و دارای مجوز استفاده نموده و تمامی عملیات پرداخت را شخصا انجام دهید.

کشف و ضبط انبار غیرمجاز ضایعات دامی

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمینی شهر گفت:در بازرسی بازرسان شبکه دامپزشکی و همکاری پلیس از انبار مخفی ضایعات دامی واقع در منطقه صنعتی دوشاخ دو تن ضایعات دامی غیر مجاز کشف و ضبط شد.

مجتبی گلزاری افزود: این انبار مخفی مهر و موم و پرونده به مراجع قضایی تحویل شد.

انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر