کد خبر: ۷۰۲۷۳۱۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
کد خبر : ۷۰۲۷۳۱۲
گروه : گیلان » رشت
سرکنسول روسیه:

سرکنسول روسیه گفت: نباید فرصت حضور در ایران را از دست داد و من به نمایندگی از کشور روسیه این موضوع را به گوش مقامات رسانده و تلاش می کنیم که سرمایه گذاران روسی را به ایران نزدیک کنیم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آندری وادووف سرکنسول روسیه در رشت برای رایزنی در خصوص افزایش مراودات تجاری بین ایران و روسیه و ارتقای همکاری‌های بنادر ۲ کشور ضمن بازدید از زیرساخت‌های بندر و گمرک بندر انزلی با مسئولان این ۲ دستگاه اقتصادی نشست برگزار کرد.

او در بازدید از بندرگاه انزلی با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران گفت: با هدف افزایش مراودات بازرگانی و تجاری ایران و روسیه از امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی انزلی بازدید کردم.

وادوف با بیان اینکه توسعه همه جانبه روابط و مراودات اقتصادی، تجاری و فرهنگی روسیه و ایران ضرورت دارد، افزود: روسیه نقش مهمی در حل مسائل مهم بین المللی منطقه و مبارزه با تروریسم دارد.

سرکنسول روسیه در گیلان در ادامه تأکید کرد: تلاش می کنیم تا با توسعه روابط بین المللی و با افزایش مراودات تجاری گام محکمی در تسهیل روابط بین دو کشور برداریم.

او بر لزوم دعوت از سرمایه گذاران کشورهای حاشیه ولگا (قزاقستان، روسیه، ترکمنستان و آذربایجان) برای سرمایه گذاری در ایران تأکید کرد و گفت: نباید فرصت را از دست داد و من به نمایندگی از کشور روسیه این موضوع را به گوش مقامات رسانده و تلاش می کنیم که سرمایه گذاران روسی را به ایران نزدیک کنیم.

مدیرکل گمرک انزلی و ناظر گمرکات گیلان هم با اشاره به ظرفیت‌های بندری و گمرکی گیلان گفت: پارسال بیش از ۵۰درصد از صادرات ایران به روسیه از گمرکات گیلان انجام شد.

ابوالقاسم یوسفی نژاد تصریح کرد: به رغم همه تحریم‌ها حجم تجارت ایران با کشور‌های حاشیه خزر در حال افزایش است.

او به عضویت ایران در اتحادیه گمرکی اوراسیا اشاره کرد و گفت: کشور روسیه یکی از اعضای مهم این اتحادیه است و انتظارمان این است با توجه به اصلاح برخی از قوانین گمرکی در دو کشور بتوانیم حجم تجارت با این کشور را افزایش دهیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان هم بر ضرورت توسعه زیر ساخت‌های بندری اشاره کرد و گفت: مهمترین چیزی که در بندر انزلی باید به آن توجه شود استفاده از تجهیزات به روز و زیرساخت‌های مناسب با فعالیت‌های تجاری کشور‌های حاشیه خزر است.

حمیدرضا آبایی افزود: امیدواریم که در شرایط تحریم بتوانیم از ظرفیت‌های کشور‌های حاشیه خزر به خصوص روسیه برای تبادلات تجاری بیشتر استفاده کنیم.

انتهای پیام/آ

 مراودات بین ایران و روسیه افزایش پیدا می کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر