کد خبر: ۷۰۲۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
کد خبر : ۷۰۲۷۶۸۶

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه دمای هامون در شبانه روز گذشته به ۴۸.۸ درجه سلسیوس رسید و پس از طبس در خراسان جنوبی، دومین شهر گرم کشور شد.

هامون دومین شهر گرم‌کشور در شبانه روز گذشته شدمحمود دیانتی رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: بیشینه دمای هامون در شبانه روز گذشته به ۴۸.۸ درجه سلسیوس رسید و پس از طبس در خراسان جنوبی، دومین شهر گرم کشور شد.

او افزود: این بالاترین دمای شهرستان هامون از ابتدای امسالتا کنون است.

او ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای زابل نیز به ۴۸.۲ درجه سلسیوس رسید و چهارمین شهر گرم کشور شد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: هم اینک دمای هوای زابل ۳۷ درجه سلسیوس است که نسبت به دیروز در همین ساعت سه درجه گرمتر شده است.

او بیان کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی انتظار می‌رود امروز نیز گرمای هوا در شمال سیستان و بلوچستان ادامه یابد، اما از فردا روند کاهش پنج تا هشت درجه‌ای دما در این منطقه آغاز شود.

دیانتی با بیان اینکه امروز بر سرعت وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان افزوده می‌شود گفت: هم اینک سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت است که گرد و غبار حاصل، شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۷۰۰۰ متر کاهش داده است.

او بیان کرد: از اواخر وقت امروز بر سرعت وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان افزوده می‌شود بطوریکه در برخی مناطق منجر به تشکیل توفان گرد و خاک و توفان شن می‌شود.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: کاهش شدید دید و کیفیت هوا، اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل و افزایش غبار در زاهدان و سایر نقاط استان از جمله پیامد‌های این شرایط است.

انتهای پیام/ع

افزایش دما در سیستان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر