کد خبر: ۷۰۲۸۲۴۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
کد خبر : ۷۰۲۸۲۴۰

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل از ارائه دفترچه الکترونیکی بیمه سلامت در سه شهر استان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، وحید خلیل اللهی، مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: حذف دفترچه‌های کاغذی درمان در دستور کار بوده و از شهرستان خلخال آغاز شده است که به زودی در سایر شهرها نیز عملیاتی می‌شود.

او افزود: با حذف دفترچه کاغذی، دفترچه الکترونیکی جایگزین شده و تنها با کد ملی بیمار، پزشک می‌تواند به بانک جامع اطلاعاتی بیمه سلامت دسترسی یافته و مشخصات بیمار را مشاهده کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان با تاکید به اینکه ارائه نسخه نیز به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، افزود: تمامی قوانین بهداشت و درمان در روند نسخه دهی به بیمار رعایت شده و به عنوان مثال خطای احتمالی در تجویز دارو و یا تشخیص پزشک به سادگی در سامانه مشخص می‌شود.

او تصریح کرد: بیمار تحت پوشش بیمه سلامت بعد از دریافت یک کد رهگیری که به وی پیامک شده است می‌تواند به داروخانه مراجعه و نسبت به تهیه دارو اقدام کند و این روند تمامی تخلفات احتمالی تجویز دارو و تشخیص نادرست را قابل ردگیری ساخته است.

خلیل اللهی در پاسخ به این سئوال که آیا احتمال تخلف در تجویز پزشک با وارد کردن کدملی یک بیمار فرضی وجود دارد یا نه، اظهار کرد: با توجه به اینکه تمامی روند درمان به بیمار پیامک می‌شود احتمال تخلف ممکن نیست.

مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: این طرح به دلیل کاهش هزینه‌ها و کیفیت بخشی به خدمات از سوی بیمه سلامت و برای جامعه تحت پوشش آن عملیاتی شده و با اطلاع وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان عملیاتی خواهد شد.

او با بیان اینکه این طرح در حال حاضر در کشورهای پیشرفته اجرا می‌شود، گفت: با توجه به حذف دفترچه کاغذی در مراکز درمانی تا پایان سال در تمامی بیمارستان‌ها پذیرش و تبادل اسناد و رسیدگی به اسناد بستری به صورت الکترونیکی خواهد بود.

خلیل اللهی افزود: با توجه به اینکه 750 هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش بیمه سلامت از جمله کارمندی، روستایی، ایرانیان، سلامت همگانی و سایر اقشار هستند، این طرح دستاورد مطلوبی در ارائه خدمات کیفی به شهروندان در بر خواهد داشت.

مدیرکل بیمه سلامت استان تصریح کرد: در دفترچه الکترونیکی تمامی روند درمان قابل پیگیری است و خطای به مراتب کمتری از دفترچه کاغذی خواهد داشت.

انتهای پیام/ع

750 هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش بیمه سلامت هستند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر