کد خبر: ۷۰۲۸۲۷۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵

کشتی استان قم با درخشش یکی از استعداد‌های و نخبه‌های خود موفق به کسب مقام قهرمانی و نشان طلای پیکار‌های کشتی فرنگی ۲۰۱۹ قهرمانی جهان شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، روند موفقیت‌های کشتی قم که از حدود یک دهه قبل با سرمایه‌گذاری وسیع این هیات ورزشی روی استعداد‌ها و نخبه‌های رده‌های سنی پایه آغاز شده بود، در مسابقات ۲۰۱۹ کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان با کسب مقام قهرمانی و نشان طلای شاهرخ میکائیلی ادامه یافت.

شاهرخ میکائیلی کشتی‌گیر فرنگی‌کار استان قم که تیر ماه امسال همراه با تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران به پیکار‌های قهرمانی آسیا رفت و با ایستادن روی جایگاه سوم به نشان برنز قاره کهن دست یافت، این‌بار با درخشش در پیکار‌های قهرمانی نوجوانان جهان و کسب نشان طلا برای ورزش قم افتخارآفرینی کرد.

رقابت‌های ۲۰۱۹ کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان با حضور کشتی گیران کشور‌های مختلف دنیا در قاره اروپا به میزبانی بلغارستان به انجام رسید و شاهرخ میکائیلی فرنگی‌کار وزن ۱۱۰ کیلوگرم در مرحله نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد تا عملکرد دیگر رقبا را زیر نظر بگیرد.

فرنگی‌کار طلایی قم در نخستین مسابقه خود برابر گریگوریوس کونتوونیسیوس از کشور یونان با حساب سه بر صفر صاحب برتری شد، سپس در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه جالب توجه ۱۰ بر صفر شویی کاوامورا از کشور ژاپن را مغلوب کرد تا مجوز حضور در نیمه نهایی این پیکار‌ها را کسب کند.

میکائیلی در جدال برای صعود به فینال باز هم مقتدرانه ظاهر شد و با نتیجه ۶ بر صفر آدولف بازو از مجارستان را شکست داد تا حریف رازمیک کوردیان فرنگی‌کار ارمنستان شود، مسابقه فینالی که اتفاق ویژه آن تداوم امتیاز ندادن میکائیلی به حریفان بود و فرنگی‌کار با استعداد کشورمان و استان قم با نتیجه یک بر صفر حریف را شکست داد تا با شایستگی قهرمان جهان شده و نام کشتی فرنگی قم را در دنیا بلند آوازه کند.

انتهای پیام/الف

کشتی قم با طلای شاهرخ‌خان قهرمان جهان شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر