کد خبر: ۷۰۲۸۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
کد خبر : ۷۰۲۸۵۲۰

تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه توسط موسسه آموزشی قلم چی، خیران بومی استان و برخی اعضاء هیئت علمی این دانشگاه بورسیه تحصیلی شده اند.

بورسیه شدن دانشجویان نخبه دانشگاه یاسوج توسط خیرانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، رئیس دانشگاه یاسوج در نشست خبری با رسانه‌های محلی گفت: از این تعداد ۱۰۰ نفر توسط کانون قلم چی، ۱۰۰ نفر توسط خیران و بقیه توسط برخی اعضا هیئت علمی این دانشگاه بورسیه شدند.

احمد عریان تجهیز ۹ سالن مطالعه خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه و سالن کتابخانه مرکزی این دانشگاه را از دیگر اقدامات انجام شده با کمک خیران دانست.

وی تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت را یکی دیگر از اقدامات مسئولان این دانشگاه در دوسال اخیر برشمرد و افزود:تعداد قرارداده‌ها با بخش صنعت از ۷ مورد در سال ۹۶ به ۵۱ مورد در سال ۹۷ افزایش یافت.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: دانشگاه توان انجام بسیاری از آزمایش‌های دستگاه‌های اجرایی استان را داشته و نیازی به ارجاع آزمایش‌های آنان به سایر دانشگاه‌های خارج از استان نیست.

وی از پذیرش ۱۲ دانشجو خارجی در مقطع کارشناسی ارشد در سال گذشته در این دانشگاه خبر داد و افزود: تعداد این دانشجویان امسال ارتقاء یافته چرا که ارائه خدمات علمی به دانشجویان کشور‌های اسلامی را وظیفه خود می‌دانیم.

عریان به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت:دانشگاه صندوق رای و محل تبلیغات هیچ کاندیدی چه از جناح چپ و چه از جناح راست نخواهد بود.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: به هیچ مدیری از دانشگاه اجازه نمی‌دهم برای فلان کاندیدای انتخاباتی در دانشگاه تبلیغ و به کسی هم اجازه نمی‌دهم از دانشگاه در جهت رسیدن به اهداف انتخاباتی استفاده کند.

وی با بیان اینکه به هیچ کاندیدی اجازه نخواهم داد شخصی اینجا تبلیغ کند افزود:البته به ان‌ها اجازه خواهم داد به صورت گروهی در یک برنامه میزگردی و یا کرسی آزاد اندیشی دانشجویان آن‌ها را به چالش کشیده و فرد اصلح و کارآمدرا انتخاب کنند.

احمد عریان از قرار گرفتن نام دانشگاه یاسوج در بین ۱۰ دانشگاه جامع و برتر کشور خبر داد و افزود: علاوه بر این دو نفر از محققان و دانشمندان این دانشگاه در بین پراستنادترین دانشمندان جهان قرار گرفتند.

وی ارتقا پهنای باند اینترنت این دانشگاه از ۱۱۰ به ۶۵۰ میگ، خرید ۷ هکتار زمین کشاورزی ویژه دانشجویان دانشکده کشاورزی، ثبت قرارداد‌های ملی با وزارت خانه‌های مختلف، تجهیز آزمایشگا‌های پژوهشی، مستقل نمودن دانشکده‌های محیط زیست و منابع طبیعی و جنگل داری با ردیف‌های بودجه‌ای خاص را از دیگر اقدامات انجام شده در این دانشگاه در دوران تصدی گری اش عنوان کرد.

انتهای پیام/غ

جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه یاسوج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر