کد خبر: ۷۰۲۸۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: هیچ‌گاه اجازه نخواهیم داد که کانون‌های وکلا به سال ۱۳۳۰ بازگردد، چراکه به صلاح مملکت نیست.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز:به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست خبری روسای کانون‌های وکلای سراسر کشور ظهر امروز ۱۵ مردادماه در کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد.

در این نشست عیسی امینی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به وجود هجمه‌ها علیه نهاد وکالت اظهار کرد: نهاد وکالت طبعا مورد حمایت مجری‌های قانون است و بزرگترین حامی یک نهاد مدنی، اعضای آن و مردم هستند.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: وقتی می‌بینیم مرکز پژوهش‌های مجلس، از بی‌طرفی خارج می‌شود، کانون وکلا را نگران می‌کند.

او بیان کرد: می‌خواهیم از نهادی که بیش از ۶۰ سال از عمر آن می‌گذرد نگهداری کنیم، چراکه بر عهده ما هست.

امینی با بیان اینکه ما نگران حقوق مردم هستیم، گفت: تمام مؤسساتی که مجوزی برای تاسیس گرفتند به دنبال این هستند که وارد اتاق دادگاه شوند و در مقام دفاع قرار گیرند. این بخش از موسسات غیر مجاز به دنبال رانت هستند.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به شعار رئیس قوه قضائیه بیان کرد: مبارزه با فساد و جلوگیری از اطاله دارسی شعار رئیس قوه قضاییه است.

امینی با بیان اینکه من اطمینان دارم این حملات در راستای منافع ملی نیست، اظهار کرد: در این زمانه‌ای که برخی از کشور‌های جهان جز به تجزیه و لطمه به منافع ملی دیگران فکر نمی‌کنند، دادن تریبون، پست و قدرت برای بر هم زدن انسجام ملی صحیح نیست.

وی گفت: امروز کانون‌های وکلا به اجماع اعلام کردند که این میراث تاریخی را حفظ می‌کنند و هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد که کانون‌های وکلا به سال ۱۳۳۰ بازگردد، چراکه به صلاح مملکت نیست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر