کد خبر: ۷۰۲۸۹۴۴
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
کد خبر : ۷۰۲۸۹۴۴
گروه : قزوین » قزوین

مدیر کل آموزش و پرورش استان از کمبود سرانه فضای آموزشی در شهر قزوین خبر داد و گفت: در مناطقی مانند پونک و شهرک ولایت فضای آموزشی برای هر دانش آموز کمتر از یک متر است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، رحمانی مدیر کل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای  آموزش و پرورش شهرستان قزوین از کمبود سرانه فضای آموزشی در شهر قزوین خبر داد و گفت: در مناطقی مانند پونک و شهرک ولایت فضای آموزشی برای هر دانش آموز کمتر از یک متر است که باید با تعامل با شهرداری از فضا‌های موجود در این مناطق برای آموزش استفاده کرد.

او در ادامه با اشاره به برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی به میزبانی قزوین گفت: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و علمی قزوین، وزارت آموزش و پرورش برگزاری این همایش را بر عهده استان قزوین گذاشت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: خروجی علمی از اهداف برگزاری این همایش است که تا کنون یکصد مقاله از سراسر کشور به این همایش ارسال شده است.

رحمانی ادامه داد: تغییر و ایجاد روش‌های جدید در حوزه آموزش کودکان و دانش آموزان از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان بیان کرد: این همایش در روز‌های بیست و دوم و بیست و سوم آبان ماه در دانشگاه‌های بین الملل و آزاد قزوین برگزار خواهد شد.

معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش هم در این جلسه گفت:استان قزوین در ۹ ماه گذشته کار‌های مهمی در زمینه بازگرداندن کودکان باز مانده از تحصیل انجام داده است.

او افزود: ۸۹۷ کودک در استان از تحصیل باز مانده اند که عمده عوامل باز دارنده آنان از تحصیل بی سرپرست یا بد سرپرست بودن، ازدواج زود هنگام و نگاه درامد زایی به کودک است.

فرماندار شهرستان قزوین هم در این جلسه گفت: همه باید مسئول برگزاری هرچه بهتر همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی باشیم تا بتوانیم ظرفیت‌های استان را به مدیران ارشد وزارت خانه‌های کشور نشان دهیم.

شفیعی افزود: در این همایش مقام‌های ارشد کشور حضور خواهند داشت و بهترین زمان برای بیان کمبود‌ها و مطالبات استان است.

او بابیان اینکه کمبود فضا‌های آموزشی هرچه زود‌تر باید رفع شود گفت: کار گروهی از مدیران و کارشناسان شهرداری و مدیران نواحی آموزش و پرورش تشکیل شود تا زمین‌هایی که در شهر قزوین برای فضا‌های آموزشی در نظر گرفته شده است تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/ک

جلسه شورای  آموزش و پرورش شهرستان قزوین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر