کد خبر: ۷۰۳۰۴۴۶
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور بر لزوم توجه بیشتر به بخش‌های غیردولتی در ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده تا سهم هر دستگاه مشخص شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،محمدباقر نوبخت ظهر پنجشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان که در سالن الغدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هر پروژه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای اجرا شدن از یک برنامه آغاز سپس طرح و در انتها بصورت یک پروژه عملیاتی می‌شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی بیشتر مربوط به بخش‌های غیر دولتی است، افزود: هریک از مسئولان و مدیران ذیربط باید در جلسات آینده به صورت دقیق عملکرد خود را گزارش دهند.

وی با بیان اینکه بر اساس تبصره ۱۸، امسال ۲۶ هزار نفر در گیلان باید مشغول به کار شوند، گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده که از این میزان ۲۰ درصد اعتبارات به وزرای مربوطه پرداخت شده است باید بررسی شود تا امروز چند نفر در استان گیلان مشغول به کار شده اند.

۲ واحد درصد نرخ بیکاری گیلان از کشور کمتر است

نوبخت با تأکید بر اینکه اگر ۲۶ هزار اشتغال در استان گیلان ایجاد نشود بنده خود را مسئول میدانم، افزود: برخلاف سال‌های گذشته دو واحد درصد نرخ بیکاری گیلان از کشور کمتر است و اگر حتی یک جوان بیکار هم در استان باشد ما مسئول هستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اهمیت تکمیل راه آهن رشت_آستارا با بیان اینکه این پروژه کریدور شمال به جنوب بوده که تنها مختص استان گیلان نیست و جهانی است، گفت: اعتبارات واریز شده است از نمایندگان استان گیلان انتظار داریم وارد عمل شوند و زمینه پیشروی هرچه سریعتر این پروژه را فراهم کنند.

وی به پرداخت مرحله نخست اعتبارات برای اجرای پروژه‌های مربوط به سد‌های لاستیکی اشاره و تصریح کرد: پروژه‌ها باید به صورت مستمر دنبال شوند.

معاون رئیس جمهور مشکلات استان گیلان را به سه بخش سیاسی - اجتماعی، زیربنایی، تولید و اشتغال تقسیم بندی کرد و ادامه داد: استان گیلان در بخش سیاسی دارای تنوع دیدگاه است، اما با وحدت و رفاقت در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به مباحث زیربنایی در استان گیلان، گفت: در استان گردشگر پذیری همانند گیلان ترافیک ۳۵ کیلومتری در مسیر منجیل- رودبار واقعا تأسف برانگیز است.

سفر ۴۰۰ خبرنگار با راه آهن به گیلان

نوبخت با بیان اینکه راه آهن تهران_رشت طی یکی دو ماه آینده دو خطه می‌شود و طول این سفر ریلی یک ساعت و نیم کاهش می‌یابد، افزود: امروز ۴۰۰ نفر از خبرنگاران به دعوت وزارت راه با راه آهن به استان گیلان سفر کرده اند.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر مسئله گردشگری و با بیان اینکه رونق گردشگری منجر به اشتغالزایی و توسعه اقتصادی می‌شود، ادامه داد: باید زمین‌هایی برای ساخت واحد تفریحی، هتل و مراکز اقامتی مشخص و جانمایی شود.

او با بیان اینکه دولت دوازدهم در نیمه راه است و با کسی تعارف نداریم از صدور حکم عزل چهار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان‌ها خبر داد و افزود: هریک از دستگاه‌ها در حوزه خدمات، صنعت، دانش بنیان باید سهم خود را پیگیری کنند و گزارش پیشرفت پروژه ارائه شود.

رسانه‌ها عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی را نقد کنند

جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور از رسانه‌ها خواست تا به‌صورت دقیق عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی را رصد و در صورت کم‌کاری‌ها و بیان دیدگاه‌ها مسؤولان را نقد کنند.

محمدباقر نوبخت در ادامه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان که ظهر امروز در سالن غدیر استانداری با تأکید بر تکمیل زیرساخت‌ها در گیلان اظهار کرد: طی چند ماه گذشته ۳۵ کیلومتر از آزادراه شمال جنوب تکمیل‌شده و باید وقتی میهمان دعوت می‌کنیم زیرساخت‌ها را نیز فراهم کنیم.

او از دوخطه شدن خط ریلی قزوین رشت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با دوخطه شدن این مسیر ریلی زمان رسیدن به رشت یک ساعت و ۳۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با تأکید بر حل معضل پسماند در شمال ازجمله گیلان افزود: همه باید در حل معضل پسماند خود را سهیم بدانند.

نوبخت با تأکید بر اینکه هر استانی سهم خود را دارد، بیان کرد: گیلان نیز به میزان سایر استان‌ها از کشور سهم دارد و باید به زیرساخت‌های این استان توجه شود و همه بدانند که سهم گیلان به استان‌های دیگر و سهم استان‌هایی دیگر به گیلان نمی‌آید.

او با تأکید بر اینکه نرخ بیکاری در گیلان دو واحد درصد نسبت به‌کل کشور کاهش‌یافته گفت: نرخ بیکاری در گیلان در مقایسه با کل کشور همیشه بالا بود و امیدواریم این نرخ پایین‌تر بیاید.

جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در گیلان همچنین از رسانه‌ها خواست تا به‌صورت دقیق عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی را رصد و در صورت کم‌کاری‌ها و بیان دیدگاه‌ها مسئولان را نقد کنند.

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر