کد خبر: ۷۰۳۰۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
کد خبر : ۷۰۳۰۶۶۶
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دامداران اگر بخواهند علوفه مصرفی دام خود را از بیرون بخرند، دامداری پایدار وجود نخواهند داشت.

آینده نگری دامداران در تامین علوفه راهی برای ایجاد دامداری پایداربه گزارش خبرنگار  گروه استان‎های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در سفر به قوچان و بازدید از یک مجتمع دامپروری این شهرستان گفت: با توجه به قیمت امروز گوشت و هزینه‌های تهیه علوفه دستی از بازار، دامداران اگر بخواهند علوفه مصرفی دام خود را از بیرون بخرند دامداری پایدار وجود نخواهند داشت.
 
او تصریح کرد: دامداران باید فکر علوفه باشند، زیرا فقط با خرید علوفه دستی در بلندمدت دچار مشکل خواهند شد به همین جهت باید دامداری با زراعت تلفیق شود و در کنار هم قرار گیرند.
 
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دامداران باید آینده نگری داشته و به فکر تولید علوفه در کنار دامداری‌های خود باشند ،گفت: در حال حاضر به بخشی از علوفه مثل جو، ذرت و سویا ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اختصاص‌یافته است، اما اگر روزی دولت تصمیم بگیرد ارز‌ها نیمایی شود در طول دو سال علوفه گران خواهد شد.

حجتی افزود: دامداران باید مرتع داشته و آن را توسعه دهند.

بهزاد کوهستانیان مدیر عامل مجتمع دامپروری بهار خبوشان نیز در این مراسم گفت: شرکت بهار خبوشان در سال ۷۹ تأسیس و این مجتمع دامپروری نیز با دو فاز در سال ۸۳ شروع به کار کرد.

او تصریح کرد: فاز یک این مجتمع با مساحت ۳۴ هکتار مشتمل بر ۲۰۶ قطعه با ظرفیت ۴۱ هزار و ۲۰۰ رأس بره پروار است که ۱۰۷ واحد ۲۰۰ رأسی آن با مجموع ۲۱ هزار و ۴۰۰ رأس بره پروار تکمیل و فعال بوده و برای ۴۲۸ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی کرده است.

مدیر عامل مجتمع دامپروری بهار خبوشان با بیان اینکه در این فاز ۱۲ واحد نیمه تمام و ۸۷ واحد در دست اقدام است گفت: در فاز اول این مجتمع عملیات گاز کشی، برق رسانی، انشعابات آب، انبار، زیرسازی معابر با هزینه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از اعتبارات دولتی و ۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال از طریق خودیاری اعضا انجام شده است.

کوهستانیان افزود: فاز دوم این مجتمع نیز با مساحت ۵۷ هکتار مشتمل بر ۱۳۱ واحد ۲ هزار و ۲۰۰ متری با پروانه ۲۰ رأسی گاو شیری برای هر واحد و با مجموع ظرفیت ۲ هزار و ۶۲۰ رأس بوده که یک واحد آن در حال حاضر تکمیل و فعال، دو واحد با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد و بدون دام است، ۵ واحد نیز نیمه تمام و ۱۲۳ واحد در دست اقدام می‌باشد.

او با اشاره به عملیات اجرایی انجام شده در فاز دوم این مجتمع تصریح کرد: لوله‌کشی، برق رسانی معابر اصلی و خاک برداری با هزینه ۱۴ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال اعتبار دولتی و ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از طریق همیاری اعضا انجام شده است.

مدیر عامل مجتمع دامپروری بهار خبوشان گفت: در فاز اول این مجتمع به ۵۰ میلیارد ریال برای حصار کشی اطراف مجتمع، جدول گذاری، آسفالت و کانال عبور سیلاب و همچنین در فاز دوم به ۱۰۰ میلیارد ریال برای روسازی خیابان ها، آسفالت ورودی، حصار کشی، برق رسانی و انتقال آب‌های سطحی نیازمندیم.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.
 
انتهای پیام// ز.م
 

سفر وزیر جهاد کشاورزی به قوچان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
حسام فرهنگی قوچان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
سلام باز هم همین اشتباه در تعیین مسافت قوچان تا مشهد : شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر