کد خبر: ۷۰۳۳۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

عباسی درباره بازار مبلمان اظهار کرد: بازار مبل نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۰ درصد افت کرده است.

افت ۳۰ درصدی بازار مبلمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته/ فعالیت ۲۳ هزار واحد صنفی در تهرانعبدالحسین عباسی رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،   درباره بازار مبلمان اظهار کرد: بازار مبل نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۰ درصد افت کرده است.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان با بیان اینکه ۶۰ درصد مواد اولیه در این صنعت، تولید داخل است تصریح کرد:، اما با این وجود، هنوز با مشکلاتی روبه رو هستیم.


بیشتر بخوانید: 90 درصد واحد های تولیدی در چند قدمی تعطیلی هستند/مبلمان در آستانه سال جدید افزایش قیمت نخواهد داشت 


عباسی یادآوری کرد: مبلمان به کشور‌هایی همچون حوزه خلیج فارس، گرجستان، ازبکستان، ترکمنستان، عراق، سلیمانیه، صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان با اشاره به اینکه وارداتی در صنعت مبلمان نداریم افزود: این صنعت جزو ۴۰۰ قلم کالای ممنوعه به حساب می‌آید.

عباسی با تاکید بر اینکه در تهران ۲۳ هزار واحد صنفی در این صنعت در حال فعالیت اند اظهار کرد: از این تعداد حدود ۷۰ درصد فعال و ۳۰ درصد بصورت نیمه فعال مشغول به کارند.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان با اشاره به قابل رقابت بودن برخی از تولیدات داخلی با نمونه خارجی و کیفیت چشمگیر آن‌ها افزود:متاسفانه این محصولات از جانب تولیدکنندگان ایرانی به نام‌های معروف خارجی به فروش می‌رسند و اغلب مردم نیز از نام‌های خارجی برای خرید استقبال می‌کنند، در حالیکه کیفیت تولیدات داخلی در برخی موارد از نمونه‌های خارجی بسیار بهتراست.

عباسی در ادامه گفت: بازار مبلمان هم همانند سایر اصناف، در جهت تحقق رونق تولید گام‌های بلندی برداشته که امیدواریم تا پایان سال، این امر محقق شود.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان بیان کرد: بازار مبلمان هم همانند سایر صنایع، با کمبود‌هایی در تامین مواد اولیه مواجه است که امیدواریم با همکاری مسئولان ذیربط این موضوغع مرتفع شود.

انتهای پیام/

هم اکنون ۶۰ درصد مواد اولیه در این صنعت، تولید داخل است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر