کد خبر: ۷۰۳۳۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
کد خبر : ۷۰۳۳۶۰۹

رئیس فدراسیون دوومیدانی در خصوص مسائل مختلف توضیحاتی ارائه داد.

مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: لیگ دوومیدانی سال ۹۸ هفته آینده در تهران برگزار می‌شود و تا این لحظه حضور ۱۰ باشگاه در لیگ دوومیدانی قطعی شده و این یک اتفاق مهم در این رشته ورزشی است. تلاش می‌کنیم همه ورزشکاران شاخص در یکی از تیم‌های لیگ دوومیدانی حضور داشته باشند. همچنین یک مقدار مبلغ قرارداد‌های ورزشکاران را افزایش می‌دهیم.

کیهانی درباره اینکه خیلی از ورزشکاران به مبلغ قرارداد‌های لیگ اعتراض کردند و احتمال حضور احسان حدادی در لیگ دوومیدانی بیان کرد: حدادی از چند تیم دوومیدانی پیشنهاد دریافت کرده است، اما طبق برنامه تمرینات او از روز سه شنبه در اروپا آغاز می‌شود و حدادی در شروع فصل مسابقات لیگ دوومیدانی در ایران حضور ندارد و به همین علت در این رقابت‌ها شرکت نمی‌کند. البته مابقی ورزشکاران در لیگ حضور دارند و شرایطشان هم خوب است و ارتقای مبلغ قرارداد‌های ورزشکاران به تدریج صورت می‌گیرد. ما اهداف مختلفی را در لیگ دوومیدانی دنبال می‌کنیم و بحث کمی و کیفی لیگ را در سال گذشته و امسال پیگیری کردیم.

کیهانی: حدادی در لیگ دوومیدانی شرکت نمی‌کند/ بودجه ورزشکاران صرف هزینه‌های ورزشگاه آفتاب انقلاب می‌شود/ از ورزشکاران شانس کسب مدال حمایت می‌کنیم

کسب ۴ سهمیه المپیک ایده آل فدراسیون دوومیدانی است

او درباره اینکه برنامه فدراسیون دوومیدانی برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو چیست، بیان کرد: دوومیدانی بعد از رشته تیراندازی دومین سهمیه المپیک را توسط حدادی بدست آورد. حدادی در مسابقات دایموند لیگ در دوحه قطر حد نصاب المپیک کسب کرد. همچنین او تمرینات خود را زیر نظر مک ویلکینز دنبال می‌کند و اوایل مهرماه در مسابقات جهانی دوحه قطر شرکت می‌کند. امیدوارم نتیجه زحماتمان را در این رقابت‌ها بگیریم، چون وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون دوومیدانی به حدادی کمک کردند تا به موفقیت دست یابد. مابقی نفرات دوومیدانی هم آنالیز شدند و تفتیان که سهمیه جهانی را بدست آورده برای شرکت در ۴ مسابقه به فرانسه اعزام می‌شود و تعدادی از نفرات تیم ملی به مسابقات هندوستان اوایل شهریور ماه می‌روند. کسب ۴ سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ایده آل فدراسیون دوومیدانی است منتهی در جلسه شورای عالی بازی‌ها اعلام کردم که هر سهمیه‌ای که در دوومیدانی بدست می‌آید باید همراه با مدال در این رقابت‌ها باشد در آن صورت سهمیه‌ها ارزش پیدا می‌کنند. ما تلاش می‌کنیم این اتفاق رخ بدهد و تک تک ورزشکاران را رصد می‌کنیم و برنامه ریزی خوبی انجام می‌دهیم تا حضور خوبی در المپیک داشته باشند.

ورزشگاه آفتاب انقلاب به کمپ تیم‌های ملی تبدیل می‌شود

کیهانی درباره اینکه زمین چمنی که حدادی تمرین می‌کند، مناسب نیست، خاطر نشان کرد: بله حدادی درست می‌گوید و فدراسیون دوومیدانی جز معدود فدراسیون‌هایی است که زمین اختصاصی دارد، اما مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب ردیف بودجه ندارد و مجبوریم که از بودجه اختصاص یافته برای استان‌ها و ورزشکاران برای این ورزشگاه هزینه کنیم. هزینه نگهداری این ورزشگاه ندارد منتهی جزء تصمیمات قطعی فدراسیون است و از اوایل تابستان امسال به دنبال سرمایه گذار در این ورزشگاه بودیم و در نهایت با یک سرمایه گذار به توافق نهایی دست یافتیم و به طور حتم در مورد شیوه نگهداری این ورزشگاه تجدید نظر می‌کنیم و سعی می‌کنیم خود مجموعه آفتاب را به سمت درآمد زایی ببریم و وضعیت چمن و بقیه مسائل آن را سرو سامان بدهیم. ورزشگاه آفتاب انقلاب به کمپ تیم‌های ملی تبدیل خواهد شد و از این ورزشگاه صرفا جهت اردو‌ها و تمرینات ورزشکار‌های شاخص و ملی استفاده می‌کنیم.

کیهانی: حدادی در لیگ دوومیدانی شرکت نمی‌کند/ بودجه ورزشکاران صرف هزینه‌های ورزشگاه آفتاب انقلاب می‌شود/ از ورزشکاران شانس کسب مدال حمایت می‌کنیم

او درباره اینکه ردیف بودجه وزارت ورزش و جوانان چگونه است و چه زمان این بودجه به فدراسیون دوومیدانی تعلق می‌گیرد، گفت: مطابق روند سایر فدراسیون ها، بودجه به ما پرداخت می‌شود. ما با حامی‌های مالی قرارداد داریم و تاکنون مشکلی نداشتیم و برنامه‌های خود را صددرصد اجرایی می‌کنیم.

ورزشکارانی که شانس کسب مدال داشته باشند را مورد حمایت قرار می‌دهیم

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره اعتراض برخی از دوومیدانی کاران به بی توجهی مسئولان و اینکه تنها تمرین می‌کنند، اظهار داشت: ورزشکارانی که شانس کسب قهرمانی آسیا، سهمیه جهانی و المپیک دارند به طور حتم ما برای آن‌ها برنامه داریم. ما برای ورزشکاران بخش به بخش برنامه ریزی می‌کنیم و اگر یک ورزشکار شانس قهرمانی آسیا را داشته باشد در مقطع خاصی مورد حمایت قرار می‌گیرد و به اردو‌های تدارکاتی اعزام می‌شود. یک ورزشکاری شانس کسب سهمیه جهانی و المپیک داشته باشد در زمان خاصی برنامه‌های تمرینی و اردوهایش را تدوین می‌کنیم. به هر حال در این شرایط خاص اقتصادی ما اهم و غیر اهم می‌کنیم و به طور حتم ورزشکارانی که شانس حضور در مسابقات جهانی و المپیک داشته باشند مورد حمایت بیشتر فدراسیون قرار می‌گیرند و بعد از آن به مسابقات داخل سالن آسیا و قهرمانی آسیا می‌رسیم که در آن زمان ورزشکاران بیشتری را مورد حمایت قرار می‌دهیم.

درباره نحوه عملکردم باید دیگران اظهار نظر کنند

کیهانی درباره اینکه کمتر از یک ماه آینده ریاستش به پایان می‌رسد و چه نمره‌ای به خود می‌دهد، گفت: به هر حال چهار سال پیش مجمع انتخاباتی روز ۱۵ شهریور ماه برگزار شد و ۱۸ مهرماه من ابلاغیه ام را از وزیر ورزش و جوانان وقت گرفتم و درباره عملکردم باید دیگران اظهار نظر کنند. به هر حال اتفاقاتی در دوومیدانی از جمله بحث جذب حامی مالی، تدارک لیگ باشگاه ها، برگزاری مسابقات مهم در دوومیدانی و نتایجی که در این رشته ورزشی کسب کردیم مطرح است. به هر حال این موضوعات مجموعه عملکرد ماست که دیگران ارزیابی می‌کنند و ما همه تلاش خود را می‌کنیم.

او درباره اینکه در انتخابات آینده شرکت می‌کند، خاطر نشان کرد:ما با عنایت خداوند به جلو می‌رویم و باید ببینیم که چه اتفاقی رخ می‌دهد.


بیشتر بخوانید:

پیرجهان هم رکورد زد، هم طلا گرفت/ مدال نقره بر گردن حمیده عباسعلی نژاد

ربانی: کیهانی فراموش کرده رئیس فدراسیون دوومیدانی است/ بعید می‌دانم در المپیک توکیو نتیجه خوبی بگیریم

سپهرزاد: رئیس فدراسیون در پاداش‌ها دست برده است/ با ما همانند کارگر‌های موقت برخورد می‌کنند


انتهای پیام/ 

اظهارات کیهانی در خصوص مسائل مختلف در دوومیدانی ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر