کد خبر: ۷۰۳۳۹۷۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

رئیس هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در شرایط حساس کنونی تحول بنیادین باید در زمینه اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید تسریع شود.

تسریع در اجرای طرح تحول بنیادین در راستای توسعه پایدار کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،   حسن غفوری فرد رئیس هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی دیشب در هم اندیشی نخبگان جوان وفرهیختگان کشور در دانشگاه شمال آمل گفت: ظرفیت قابل قبولی که در زمینه کار‌های تحقیقاتی و ایجاد فرصت‌های استارتاپی در دانشگاه شمال آمل ایجاد شده است.

او گفت: در شرایط حساس کنونی کشور همه باید کمک کنند تا تحول بنیادین در حرکت به سمت توسعه پایدار کشور در زمینه اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید تسریع شود.

او افزود: صنعتگران وسرمایه گذاران واحد‌های تولیدی وصنعتی از ظرفیت‌های بسیار خوبی برای حمایت از طرح‌های پژوهشی دانش بنیان و تجاری سازی ایده‌های علمی و دانش محور هستند و به نوعی باید همه مراکز رشد، پارک‌های فن آوری و حتی خود باشگاه‌های پژوهشگران جوان و نخبگان در سراسر کشور از برخوردار شدن از حمایت‌های مالی که ایده‌های نوآورانه را به تولید برسانند، بهره‌مند شودند.

غفوری فرد گفت: جنبش نرم افزاری و حرکت جهادی که در بیانات مقام معظم رهبری نیز آمده ، باید به کمک همه متولیان امر در کشور، درتسهیل کننده امر پژوهش و تبدیل ایده به پدیده شود.

رئیس هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باشگاه نخبگان و فرهیختگان کشور دارای افرادی است که اهل تحقیق وپژوهش و یافته‌های علمی وکاربردی هستند و این امر ،  امیدوار کننده است  که این ظرفیت باید در مسیر توسعه کشور بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

او افزود: کشوری که در مسیر توسعه گام بر می‌دارد، باید به بودجه تحقیقاتی خود نیز اضافه کند، وطبیعی هست که این شرایط باید در ایران که در این مسیر در حال حرکت است، نگاه ویژه‌ای از سوی دولت ومجلس در افزایش بودجه‌های تحقیقاتی شود.

رئیس هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که همه محققان و پژوهشگران دارای ایده علمی دانش محور بتوانند برای پرورش ایده و سپس تبدیل آن به پدیده و نهایتا تولید اقتصادی و تجاری سازی از این فضای به وجود آمده استفاده کنند.

انتهای پیام/آ

تحول بنیادین در راستای اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر