کد خبر: ۷۰۳۴۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
کد خبر : ۷۰۳۴۳۰۸
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در ۴ ماهه نخست امسال ، آمار کل تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی و غیرنفتی ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

افزایش ۳۷ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهاربهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  با اشاره به عمق ۱۶ و نیم متری اسکله‌های بندر شهید بهشتی چابهار و بهره گیری از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری اظهار کرد: این بندر قابلیت پذیرش کشتی‌های سایز بزرگ و انواع کالا را دارا است.

او افزود: تردد کشتی‌های لاینر بصورت منظم بین بنادر کشور هندوستان و بندر چابهار و همچنین ترانزیت این کالا‌ها به کشور افغانستان موجب رونق بیش از پیش محور شرق کشور و استان سیستان و بلوچستان شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در ۴ ماهه نخست امسال آمار کل تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی و غیرنفتی در مجموع ۳۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است اظهار کرد: طی این مدت بندر چابهار روند رو به رشدی را نسبت به دوره قبل سپری کرده است.

آقایی با اشاره به رشد ۲ برابری صادرات غیرنفتی از بندر چابهار در ۴ ماهه نخست سال جاری، گفت: خوشبختانه در صادرات کالا‌های غیرنفتی تا پایان تیرماه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی بوده ایم.

او ادامه داد: همچنین بندر چابهار در عملیات تخلیه و بارگیری به صورت کاپوتاژ نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۱۰۰ درصد افزایش بهره‌مند شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در خصوص تخلیه و بارگیری مواد نفتی عنوان کرد: در عملیات تخلیه مواد نفتی که به صورت کاپوتاژ صورت می‌گیرد نیز رشد بیش از ۱۰۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بوده ایم.

آقایی افزود: برآیند‌ها حکایت از آینده‌ای روشن و پربار در بندر چابهار است که امیدواریم با استفاده از تمامی ظرفیت‌های بزرگترین بندر اقیانوسی کشور شاهد رونق و توسعه فزاینده اقتصاد دریامحور کشور باشیم.

انتهای پیام/ع

افزایش بارگیری و تخلیه کالا از بندر چابهار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر