کد خبر: ۷۰۳۵۱۱۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
کد خبر : ۷۰۳۵۱۱۶
گروه : قزوین » قزوین
معاون پارلمانی وزیر دفاع خبر داد؛

معاون پارلمانی وزیر دفاع درآبیک گفت: پهپاد جاسوسی آمریکا با سه سامانه کاملا بومی ردیابی و شکار شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، سردار طلایی نیک، معاون پارلمانی وزیر دفاع در مراسم گرامیداشت شهدای رسانه و خبرنگار شاخص استان شهید طهماسب شیخ حسنی که در آبیک برگزار شد با بیان اینکه پهپاد جاسوسی آمریکا با سه سامانه کاملا بومی ردیابی و شکار شد، افزود: اگر امروز تحریک‌ها و فشار‌های بین المللی نتوانسته بر جامعه ایران اثرگذار باشد، به خاطر شاهکار سپاه پاسداران در انهدام پهپاد جاسوسی آمریکاست.

سردار طلایی نیک در ادامه، فرهنگ را زیرساخت قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران دانست و تبیین و تشریح آن را برعهده رسانه‌ها دانست.

معاون پارلمانی وزیر دفاع افزود: قدرت فرهنگی، فکری و اعتقادی اساس قدرت دفاعی امروز ایران اسلامی است.

معاون پارلمانی وزیر دفاع گفت : در عرصه دفاعی به خودکفایی رسیدیم و محاسبات دشمن را به هم ریخته ایم و هفته آینده خبر خوشی در عرصه دفاعی منتشر خواهد شد.

او اضافه کرد: در هر نقطه ای قدرت پاسخگویی به دشمن را داریم.

معاون پارلمانی وزیر دفاع گفت: در دفاع از کشور، حدی برای دشمن قائل نیستیم/مردم باید مجازات مفسدان را احساس کنند.

سردار طلایی نیک گفت: دشمن خواست ما را مرعوب کند تا با احساس جنگ منفعل شویم، ما جنگ افروز نیستیم اما در دفاع از کشور، حدی برای دشمن قائل نیستیم.

او  افزود: جنگ رسانه ای در همه عرصه ها وجود دارد. دشمن می خواهد روند پیشرفت چهل ساله انقلاب را با تحریم ها از بین ببرد اما اقشار مختلف جامعه با وجود مشکلات اقتصادی، با صبر و مقاومت دشمن را ناامید کردند و در پاسخ به این مقاومت ملت، باید انسجام و کارآمدی مجموعه ها زیاد شود.

سردار طلایی نیک  با اشاره به تلاش دشمن در ایجاد ناامنی در داخل کشور اظهار کرد: دشمن می خواست با ناکارآمد جلوه دادن مسوولان و فساد در دستگاه های داخلی، کشور را ناامن جلوه دهد که این تلاش با بصیرت و آگاهی مردم، ناکام ماند اما مردم باید مجازات مفسدان اقتصادی را احساس کنند.

معاون پارلمانی وزیر دفاع بیان کرد: در عرصه اقتصاد نیاز است خلاقیت و قدرت رسانه ای افزایش یاب و در این مسیر مسوولان باید از جامعه رسانه ای حمایت کنند چرا که نقش و قلم رسانه ها بیش از دفاع مقدس در ناکام ماندن فتنه دشمن موثر است.

او اضافه کرد: همچنین رسانه ها می توانند صدای عدالت را بلند کنند و جامعه رسانه می تواند پرچمدار مبارزه با فقر و فسا باشد.

سردار طلایی نیک تاکید کرد: امروز جبهه مقاومت در منطقه که از انقلاب اسلامی الهام گرفته، توانسته جریان تکفیری را از بین ببرد اما رسانه ها باید عمق و حقایق جریانات صهیونیستی و تکفیری را به جهان انعکاس دهند. 

سردار طلایی نیک با اشاره به اینکه آزادی رسانه‌ای باید در چهار چوب ارزش‌ها باشد، افزود: نقش قلم و رسانه‌ها بیش از سلاح‌های قدرت‌مند است و جامعه رسانه می‌تواند پرچم دار مبارزه با تبعیض باشد.

او با بیان اینکه دشمن می‌خواهد در بین نسل جدید هویت انقلابی شکل نگیرد، اضافه کرد: آن‌ها می‌خواستند ما چهل سالگی انقلاب را نبینیم که با حضور مردم رقم خورد.

سردار طلایی نیک، وجود ۱۰ شهید رسانه در استان قزوین را نشان دهنده اهمیت نهضت امام راحل در این دیار مذهبی دانست و افزود: شهید طهماسب حسنی شهید شاخص استان قزوین محصول یک خانواده با تقوا و متدین است و شهدا همانند انبیا ما را به جبهه الله نزدیک می‌کنند و از جهالت نجات می‌دهند.

معاون پارلمانی وزیر دفاع اضافه کرد: دشمن درحال جنگ نرم است و ما هیچ راهی جز دفاع نرم و استفاده از ابزار‌های رسانه‌ای پیشرفته نداریم.

وی افزود: ما امروز از قدرت دفاعی و بازدارنده فیزیکی منحصر به فردی در جهان برخوردار هستیم و لازم است که برای تحکیم هویت ایران اسلامی به دنبال تقویت فرهنگ رسانه‌ای باشیم که از ضروریات امروزی است.

طلایی نیک در مورد نقش رسانه‌ها اظهار داشت: متاسفانه دشمن مدام به دنبال نشان دادن ضعف‌های جمهوری اسلامی است و در حال تلاش می‌کند تا به وحدت جمهوری اسلامی ایران خدشه وارد کند و رسانه‌ها در این میان با پیام، خبر و تولید محتوا باید در مقابل این هجمه‌ها ایستادگی کند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع همچنین گفت: ما برای توسعه و قدرت فرهنگی نیازمند جهاد رسانه‌ای هستیم که در آینده می‌تواند به عنوان قدرت دفاعی کشور محسوب شود و نباید فراموش کنیم که رهبر معظم انقلاب در این رابطه تاکیدات بسیاری دارند.

انتهای پیام/ک

مراسم گرامیداشت شهدای رسانه در استان قزوین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر