کد خبر: ۷۰۳۵۳۴۴
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
کد خبر : ۷۰۳۵۳۴۴
گروه : ایلام » ایلام
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت:از این پس رانندگان متخلف قبض جریمه دریافت نخواهد کرد.

قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام حذف می شودبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ; سرهنگ ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: به زودی قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام حذف و سیستم جدید جایگزین می شود.

کهزادی با اعلام اینکه در مرحله نخست اجرای این طرح، پلیس راهور استان ایلام به ۴۰ دستگاه دست افزار موبایلی هوشمند مجهزشده است، عنوان کرد:به زودی قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام حذف و سیستم جدید جایگزین می شود.

او اظهارکرد: درابطه مزیت ها و فواید استفاده از دست افزار موبایلی گفت: آنلاین بودن و تسریع در اعمال قانون، از جمله مهمترین مزیت های این سیستم است که در آن بطورهمزمان، شماره خودرو را وارد و علاوه بر صدور خلافی جدید، میزان خلافی های گذشته و توقیفات احتمالی خودرو را نشان می دهد.

کهزادی در ادامه افزود: در فرایند جدید اعمال قانون بلافاصه پس از اعمال قانون توسط مامور راهور پیامک جریمه در همان زمان به شماره تلفن همراه مالک ارسال و درنتیجه مالک وسیله نقلیه که پلاک خودور به نام او می باشد درحداقل زمان ممکن درجریان قبض جریمه صادره قرار می گیرد.

او تصریح کرد: متاسفانه در روش های قدیمی که قبض جریمه به بدنه خودرو الصاق می شد یا بصورت دوبرگی در غایب راننده نوشته می شود ،برخی از رانندگان از جریمه های صادر شده خود بی اطلاع بودند و از این رو پیگیر پرداخت آن نمی شدند.

رئیس پلیس راهور با اشاره به اینکه درشیوه جدید اعمال قانون این نقایص مرتفع شده است بیان کرد:در این سیستم، شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، به شماره همراه مالک پیامک می شود و راننده یا مالک خودرومی تواند در همان لحظه، از طریق سامانه ۱۲۰ پلیس راهور نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کند.

انتهای پیام/با

حذف قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر