کد خبر: ۷۰۳۵۵۶۹
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
کد خبر : ۷۰۳۵۵۶۹
گروه : مرکزی » اراک
آذری جهرمی خبرداد:

جلسه شورای اداری شهرستان تفرش با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات آغاز شد.

جلسه شورای اداری تفرش با حضور وزیر ارتباطات /آذری جهرمی خبرداد: حل مشکلات ارتباطاتی تفرش ظرف ۳ ماه آیندهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،  محمد جواد آذری جهرمی عصر سه شنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی در اراک اظهار داشت: ارتباط امروز لازمه توسعه است و در دنیا شاهد بروز انقلاب صنعتی چهارم هستیم که طی ده سال آینده به بلوغ می‌رسد و اقتصادی را تحت عنوان اقتصاد دیجیتال شکل می‌دهد.

حل مشکلات ارتباطاتی تفرش ظرف ۳ ماه آینده

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این جلسه  در گفت و گو باخبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، گفت: با توجه به مشکلات جاده‌ای علی الخصوص در ۲ گردنه نقره کمر و گیان و با توجه به صعب العبور بودن منطقه در ایام سرد سال مقرر شد ظرف ۳ ماه آینده ارتباطات مناسب این منطقه برقرار شود که بخشی از اعتبارات توسط استانداری و بخشی توسط وزارت ارتباطات تامین خواهد شد.

آذری جهرمی افزود: مقرر شد ظرف ۳ ماه آینده شرایط ارتباطات و تجهیزات مخابرات و مکان محور ساوه- تفرش از طریق استانداری تامین شود ومقرر شد در راستای توسعه گردشگری اینترنت روستای آهو آشتیان در الویت قرار گیرد.

او اضافه کرد: مقرر شدخط تلفنی شهرک صنعتی امیر کبیر تا ۲ ماهه دیگر انجام پذیرد و یک تیم پایش مخصوص جهت وضعیت آنتن دهی روستا‌های تفرش اعزام شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: مشکلاتی هم برای توسعه ارتباطات و شهرک صنعتی و مسکن مهر بود که مقرر شدظرف ۲ ماه آینده مشکل خط ثابت آنان مرتفع شود.

حسینی نماینده مجلس آشتیان، تفرش و فراهان هم خواستار ارتقاء کل سیستم تلفن ثابت سه شهرستان شد و گفت: با توجه به شرایط اقلیمی که در شهرستان‌های آشتیان، تفرش و فراهان شاهد بودیم و تمرکز جمعیت روستایی نیازمند این بودیم که تمرکز شبکه‌های اینترنت، تلفن همراه، تلفن ثابت را در این سه شهرستان پیگیری کنیم.

در ابتدای جلسه شورای اداری تفرش فرمانداران سه شهرستان تفرش فراهان آشتیان به بیان مشکلات خود پرداختند که نبود آنتن دهی در گردنه گیان و نقره کمر تفرش و توسعه آنتن دهی در هر سه شهرستان، نیاز به نوسازی شبکه در ۵ روستای آشتیان و نبود اداره مخابرات و مشکل ارتباطی شهرک صنعتی امیر کبیر فراهان از عمده مشکلات مطرح شده توسط فرمانداران بود.

همچنین در این نشست از محمد حسن قهرمانی ایثارگر و آزاده دوران دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد و وزیر ارتباطات با حضور بر مزار شهدای گمنام شهرستان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.


آذری جهرمی در ادامه سفر یک روزه به استان مرکزی، ظهر وارد شهرستان تفرش شد و مورد استقبال مسئولان این شهرستان و نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

وزیر ارتباطات بعد از تفرش به اراک می‌رود و در جلسه شورای اداری استان مرکزی شرکت می‌کند و سپس طرح‌های حوزه آی سی تی استان مرکزی را به صورت نمادین افتتاح می‌کند.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفری یک روزه به استان مرکزی، صبح امروز وارد استان مرکزی شد و در ساوه مورد استقبال مسئولان استان مرکزی و شهرستان ساوه قرار گرفت و در جلسه شورای هماهنگی ICT استان مرکزی با حضور نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، استاندار مرکزی و مسئولان استانی و فرماندار ساوه و مسئولان این شهرستان شرکت کرد.

او سپس در مرکز pc شهرستان ساوه طرح‌های زیرساختی و اپراتور‌های ارتباطی این شهرستان را رسما افتتاح کرد و در جمع خبرنگاران هم حضور یافت.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر