کد خبر: ۷۰۳۵۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
رئیس بنیاد امور بیماران خاص در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

هاشمی گفت: تعرفه بیماران خاص واقعی نیست و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده است.

مشکلات بیماران خاص و صعب العلاج به حالت بحرانی نرسیده استفاطمه هاشمی، رئیس بنیاد امور بیماران خاص در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: با تمهیدات انجام شده از طرف سازمان‌های ذی‌ربط، بیماران خاص با مشکل جدی رو به رو نیستند و تنها مسئله این است که انتقال ارز انجام نگرفته و کشور‌ها برخی از دارو‌ها و تجهیزات پزشکی را به ما نمی‌فروشند.

او ادامه داد: با تلاش‌های انجام گرفته، مشکلات بیماران خاص و صعب العلاج به حالت بحرانی نرسیده است و امیدواریم با برنامه ریزی بهتر در زمینه ارائه خدمات بهداشت و درمانی مناسب، مشکلات این افراد به طور کامل برطرف شود.

هاشمی افزود: وزارت بهداشت، حدود ۴ سال پیش، سند ملی بیماران اوتیسم را نوشته است، اما این سند مشکلاتی دارد که باید برطرف شود.

رئیس بنیاد امور بیماران خاص با اشاره به اینکه اوتیسم جزو بیماری‌های خاص قرار گرفته است، بیان کرد: سند ملی اوتیسم دارای مشکلاتی بوده و هنوز نهایی نشده است؛ در این خصوص جلساتی با وزیر بهداشت برگزار کرده ایم و قول مساعد در زمینه رفع مشکلات باقی مانده، داده شده است.

او افزود: بسته‌های خدماتی بیماران خاص تدوین و به سراسر کشور ابلاغ شده است؛ تعرفه بیماران خاص و صعب العلاج، واقعی نیست و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده است.
بیشتر بخوانید: دستگاه‌های دیالیز مورد نیاز دانشگاه‌ها تأمین خواهد شد
هاشمی گفت: یک فرد دیالیزی، بابت هر دوره درمان باید ۴۰۰ هزار تومان بپردازد و خوشبختانه بیمه هزینه بیماران خاص را می‌پردازد.

رئیس بنیاد امور بیماران خاص یادآوری کرد: یکی از مشکلات بیماران تالاسمی، داروی اکستریل است که این افراد با فرانشیز محدود آن را پرداخت می‌کنند؛ این مسئله، خلاف قانون است.
 
انتهای پیام/ 

مشکلات بیماران خاص و صعب العلاج به حالت بحرانی نرسیده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر