کد خبر: ۷۰۳۵۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
کد خبر : ۷۰۳۵۷۴۹
رئیس اتاق بازرگانی ایران:

شافعی گفت: اتاق بازرگانی موظف به حذف تشکل‌های موازی است چرا که در صورت ادامه فعالیت آنها اقتصاد کشور دچار مشکل می‌شود.

ضرورت حذف تشکل‌های موازی/ایجاد تشکل از سوی دولت مغایر با قانون استبه گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی در همایش ملی تشکل‌های اقتصادی گفت: یکی از کار‌های ماندگاری که گرفتاری بسیار بزرگ و کهنه فعالان اقتصادی را حل کرد موضوع تامین اجتماعی و بازرسی‌های مرتبط با آن بود که بر این اساس بازرسی ۱۰ ساله از واحد‌های تولیدی به یک سال تغییر داده شده است.

او ادامه داد: باید توجه کرد سازمان‌هایی که خود اقدام به ایجاد تشکل کرده و تشکل‌های «به فرموده» تشکیل می‌دهند جایگاه مناسبی در کشور نداشته و فعالیت مثمر ثمری را انجام نمی‌دهند چرا که ایجاد تشکل ها، کار دولت نیست و این کار باید به صورت خودجوش و با پتانسیل فعالان بخش غیردولتی صورت گیرد، در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم شد.

شافعی بیان کرد: ماده ۵ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، اتاق بازرگانی را موظف کرده تا نسبت به حذف تشکل‌های موازی اقدام کند. چرا که اگر این تشکل‌ها به حیات خود ادامه دهند فعالیت‌های اقتصادی را دچار مشکل می‌کنند.


بیشتر بخوانید: تشکل ها پایه و مبنای اقتصاد کشور است


رئیس اتاق بازرگانی گفت:قانون اتاق را مکلف کرده تا این اقدام را انجام دهد و اگر لازم می‌داند تشکل جدیدی را ایجاد کند، اما ایجاد تشکل از سوی دولت و وزارتخانه‌ها مغایر با تکالیف قانونی است به نحوی که ما در اتاق، یک تشکل موازی را از بین می‌بریم، ولی بعضا دولتی‌ها سه تشکل موازی را ایجاد می‌کنند و از آن‌ها متاسفانه استفاده ابزاری به عمل می‌آورند.

شافعی گفت: ما باید در شرایط سخت کنونی اقتصاد ایران بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک شده و کشور را محلی بدانیم که متعلق به همه بخش‌ها و نظرات است به نحوی که با این روش می‌توان نیرو‌هایی که از پشت به اقتصاد ایران حمله می‌کنند را خنثی کرده و به خوبی به مشکلات غلبه کنیم.

انتهای پیام/

راه‌اندازی تشکل توسط سازمان‌های دولتی مغایر با قانون است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر