کد خبر: ۷۰۳۶۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
کد خبر : ۷۰۳۶۱۵۸
رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد؛

رشیدیان گفت: مدیران اجرایی در یک تعامل و هماهنگی و ارتباط منسجم تلاش کردند عملیات حج در عرفات و منا با کیفیت مطلوب توأم با آرامش برگزار شود.

تلاش حج و زیارت برای برگزاری حجی مطلوب و توأم با آرامشبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در پایان ایام تشریق و بازگشت قریب به ۹۰ هزار حاجی کشورمان از منا به مکه مکرمه اظهار کرد: مراسم و اعمال تشریق در شرایط بسیار خوب و توأم با آرامش و نظم و انضباط خاصی برگزار شد و زائران کشورمان توانستند در فضایی آرام توأم با شور و نشاط به دور هر دغدغه‌ای اعمال خود را به خوبی به انجام برسانند.

او تصریح کرد: خوشبختانه طی این ایام در منا جز کمبود جا و فضا که امری طبیعی است، مشکل دیگری نداشتیم و تمامی واحد‌ها و بخش‌های دست اندرکار از مدیران و خدمه پر تلاش کاروان‌ها و نیز دستیاران خانم آن‌ها، مدیران و پرسنل مجموعه‌ها و نیز آشپزخانه‌ها، همچنین بخش‌هایی چون واحد‌های اسکان، تغذیه و تدارکات، حمل و نقل، راهنمایان، امداد، هیأت پزشکی و ... وظایف خود را در عین فشردگی به خوبی به انجام رساندند که شایسته قدردانی است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حوزه نمایندگی، ولی فقیه نیز برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای را برای زائران تدارک دیده و به نحو مطلوبی به انجام رساندند و روحانیون معین و معینه‌ها در این ایام با حضور هماهنگ و مستمر در کنار زائران بر انجام صحیح و دقیق مناسک و اعمال آن‌ها نظارت و راهنمایی لازم را داشتند.


بیشتر بخوانید: دستی که توافقنامه‌ ذلت بار قبول تقصیر حادثه منا از سوی ایران را امضا کند، باید قطع شود/ ادعای برادر شهید رکن آبادی خلاف واقع است


او افزود: مدیران امور اجرایی حجاج را در نهایت حساسیت و دقت پیگیری و دنبال کردند و در مجموع همه در یک تعامل و هماهنگی و ارتباط منسجم و به هم پیوسته تلاش کردند عملیات حج به ویژه در سه روز ایام تشریق در عرفات و منا با کیفیت مطلوب توأم با آرامش برگزار شود.

رشیدیان تصریح کرد: در سایه این همت و تلاش بی وقفه کارگزاران حج و زیارت و حوزه نمایندگی، ولی فقیه این ایام و مراسم و اعمال مربوطه به نحو مطلوبی به انجام رسید و زائران هم رضایت نسبی از این خدمات و تلاش‌ها داشتند خدمتی که انشاالله رضایت الهی را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

توضیحات حج و زیارت درباره نحوه برگزاری مراسم حج ۹۸

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر