کد خبر: ۷۰۳۶۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
کد خبر : ۷۰۳۶۱۹۷

در روز‌های اخیر قهرمانان کشتی ایران به جنوب شرقی‌ترین نقطه ایران رفتند تا با حوا و آسیه دیدار کنند. قهرمانانی که از حمله "گاندو" نجات یافته‌اند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، روستای "مولا آباد کشاری" از توابع بخش پیشین شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان است، روستایی نزدیک به مرز و بسیار محروم که تعداد بسیار کمی خانوار بی‌بهره از امکانات در آن زندگی می‌کنند. شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان به عنوان تنها زیستگاه تمساح‌های پوزه کوتاه ایرانی یا گاندو‌های بلوچستان است، تنها گونه از راسته تمساح‌ها در ایران که پهن‌ترین پوزه را در مقایسه با سایر تمساح‌ها دارد.

ورود کشتی‌گیران به ماجرای گاندو + فیلم

چند روز پیش بود که "حوا" و خواهرش "آسیه" طبق عادت هر روزه برای شستن لباس و ظروف خانواده پرجمعیت‌شان به برکه در نزدیکی روستا رفتند، این دو خواهر به همراه تعدادی دیگر از دختران روستا مشغول شستن ظروف و لباس‌هایشان بودند که به یکباره سر و کله "گاندو" پیدا شد.

"گاندو" در چشم بر هم زدنی با جهش از زیر آب، با پوزه قدرتمند خود ران پای "حوا" خواهر ۷ ساله "آسیه" را گرفت، "حوا" از ترس بیهوش شد، همه دختران دیگر فرار را بر قرار ترجیح دادند، اما "آسیه" ۱۰ ساله نه تنها فرار نکرد، بلکه برای نجات جان خواهر سنگ بزرگی را از زمین برداشت و به سر "گاندو" کوبید، تمساح ران "حوا" را رها کرد، "حوا" که بیهوش شده بود روی زمین افتاد، اما این پایان ماجرا نبود.

"گاندو" این بار با حمله‌ای ناگهانی، بازوی دست راست"حوا" را بر دندان گرفت تا او را به زیر آب ببرد، آسیه این‌بار نیز با تمام توان به دفاع از خواهر پرداخت و وارد جنگ نابرابر با تمساح شد، "گاندو" قصد داشت طعمه را به داخل آب ببرد و آسیه نیز به هر قیمتی که بود نمی‌خواست"حوا" را از دست بدهد. در نهایت آسیه توانست جان خواهرش را از این معرکه نجات دهد و پیروز نبرد با تمساح شود. اما خون از بازوی نحیف "حوا" با فشار به بیرون می‌زد، آسیه بلافاصله روسری از سر باز کرد و به بازوی خواهر بست تا خون کمتری از حوا برود (دکتر‌ها گفتند اگر آسیه این کار را نمی‌کرد خواهرش از خونریزی جانش را از دست می‌داد). او را کشان کشان به روستا آورد و با داد و فریاد اهالی را خبر دار کرد... حالا در روز جهانی چپ دست‌ها، "حوا" در تلاش است به نوشتن با دست چپ عادت کند!


داغ ترین حوادث امروز:

ادعای عجیبی که مرد قاتل پای چوبه دار مطرح کرد!

قتل خونین در محفل پامنقلی‌ها/ نوه ناخلف پس از گرفتن جان پدربزرگ و مادربزرگش توسط دوستان خود کشته شد!

۲ قمارباز سر دختر جوان به جان هم افتادند

مرد ۵۰ساله زیر بار قتل همسر و دخترش نرفت

دختر عاشق‌پیشه برای جلب محبت پسر پلید خانواده‌اش را بیچاره کرد

راز شرم‌آوری که قتل خواهرزن را رقم زد


اما پس از این اتفاق تلخ تعدادی از چهره‌های شاخص کشتی همچون رسول خادم دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک و رییس سابق فدراسیون کشتی به همراه حسن رحیمی ملی‌پوش سابق کشتی ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک و مصطفی علیزاده مربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در قالب موسسه خیریه علی‌بن ابی‌طالب علیه السلام به روستای محروم"مولا آباد کشاری" رفتند تا ضمن عیادت از "حوا" کار‌های مربوط به خرید دست مصنوعی و مداوای وی را پیگیری کنند.

ورود کشتی‌گیران به ماجرای گاندو + فیلم

آسیه (دختر قرمزپوش) در کنار خواهرش

حسن رحیمی چهره شاخص کشتی ایران و جهان در این‌باره اظهار کرد: پس از شنیدن این اتفاق به همراه رسول خادم و مصطفی علیزاده تصمیم گرفتیم به عیادت این دختر معصوم برویم که بخاطر محرومیت و بی‌توجهی حالا یک دست خود را از دست داده است. با حوا خیلی صحبت کردیم و به او روحیه دادیم. قرار شد برای او یک دست مصنوعی تهیه کنیم. با توجه به اینکه "حوا" در سن رشد قرار دارد، می‌تواند از این دست مصنوعی تا ۲ یا ۳ سال استفاده کند و پس از آن مجددا باید دست مصنوعی جدید برای وی تهیه شود.

دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک با اشاره به محرومیت و وضعیت اسفناک روستای "مولا آباد کشاری" همانند دیگر روستا‌های محروم استان سیستان و بلوچستان، گفت: واقعا نمی‌دانم مسئولان چه می‌کنند؟ چرا بخاطر نداشتن آب لوله کشی و دیگر امکانات اولیه برای زندگی، "حوا" باید دست خود را بدهد؟ حوا که بازوی خود را داد، اما امیدوارم مسئولان استانی با این اتفاق حداقل بیشتر به این نقاط محروم نگاه کنند و خدا را هم در نظر بگیرند. این‌ها در اوج محرومیت و بدون آب، برق و گاز و ... در خانه‌هایی کاهگلی و چوبی در بدترین شرایط بدون هیچ توجهی زندگی می‌کنند و مطمئن باشید اگر این بی‌توجهی‌ها ادامه داشته باشد، این آخرین اتفاق نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان حداقل کاری که می‌توانند بکنند این است که با گذاشتن پمپ، آب را به معدود خانه‌های این روستا برسانند تا کودکان و زنان مجبور نباشند برای شستشوی خود و ظروف و لباس‌هایشان به جایی بروند که هر لحظه احتمال حمله "گاندوها" وجود دارد. "حوا" ۷ خواهر قد و نیم قد دارد، آن‌هم در شرایطی که پدرش شغلی ندارد و دل هر انسانی با دیدن وضعیت زندگی اهالی این روستا به درد می‌آید.

ورود کشتی‌گیران به ماجرای گاندو + فیلم
حسن رحیمی در کنار حوا

رحیمی درباره اقدام شجاعانه "آسیه" خواهر ۱۰ ساله "حوا" و نجات او از مرگ حتمی گفت: من با آسیه صحبت کردم. او گفت "در حال شستن لباس‌هایمان بودیم که یک دفعه تمساح"گاندو" بالا آمد، در چشم بر هم زدنی ران خواهرم را با دندان گرفت. همه دختر‌ها از ترس فرار کردند، اما من ایستادم تا خواهرم را نجات دهم. بلافاصله سنگ بزرگی برداشتم و محکم به سر تمساح زدم. او یک لحظه پای خواهرم را رها کرد، حوا از ترس بیهوش شده بود، وقتی گاندو پایش را رها کرد روی زمین افتاد. گاندو اینبار با جهشی که داشت بازوی دست راست خواهرم را به دندان گرفت و او را کشید تا به درون آب ببرد. باز با سنگ او را زدم، اما فایده نداشت. مو و سر خواهرم را محکم گرفتم و به سمت خودم می‌کشیدم تا به درون آب نرود. من می‌کشیدم و "گاندو" می‌کشید تا اینکه حوا را در حالی نجات دادم که بازویش با یک تکه پوست به بدنش آویزان شده بود. خون از بازوی حوا فواره می‌زد، هیچ کمکی نداشتم، بلافاصله روسری‌ام را از سر باز کردم و بر روی زخم گذاشتم تا خون کمتری بیرون بیاید. بعد هم او را کشان کشان به سمت روستا بردم و با داد و فریاد اهالی را با خبر کردم...

قهرمان پرافتخار کشتی ایران و جهان تصریح کرد: این‌ها صحبت یک زن یا مرد نیست، این حرف‌ها را یک دختر ۱۰ ساله زده، دختری که در یک جنگ نابرابر موفق به شکست "گاندو" شد و خواهر کوچکش را از مرگ حتمی نجات داد. سال‌ها در میادین جهانی بدنبال مدال و رفتن بر روی سکو بودم تا قهرمانی بدست بیاورم، اما آنروز که "آسیه" را دیدم فهمیدم قهرمان واقعی اوست.

ورود کشتی‌گیران به ماجرای گاندو + فیلم
رسول خادم در کنار اهالی روستای مولا آباد کشاری

وی درباره احساس حوا و آسیه از دیدن آن‌ها گفت: انگار که کسی اصلا به آن‌ها سر نزده باشد، وقتی فهمیدند ما برای دیدن آن‌ها آمده‌ایم خیلی خوشحال شدند. حوا و آسیه مثل دیگر خواهرانشان خیلی باهوش هستند، اما از داشتن مدرسه محرومند و فقط چند روز یکبار یک معلم به روستایشان می‌آید و کمی درس یادشان می‌دهد. آقا رسول هم به حوا طریقه نوشتن با دست چپ را آموزش داد و سعی کرد با حرف‌هایش امید را به این دختر معصوم بازگرداند. قطعا هر کمکی که از دستمان بربیاید برای مداوای حوا و کمک به درس خواندن آن‌ها خواهیم داشت. پزشکان گفته اند دست حوا بدلیل جراحت شدید قابلیت پیوند نداشته و باید دست مصنوعی برای او تهیه شود که ما هم به دنبال این موضوع هستیم.

رحیمی در پایان خواستار توجه مسئولان به نقاط محروم استان سیستان و بلوچستان شد و گفت: این حق مردم این دیار نیست که در چنین شرایطی زندگی کنند. سرزمینشان ثروت زیادی دارد، اما خودشان در شرایط بدی زندگی می‌کنند. کاش بیشتر از این‌ها مورد توجه قرار گیرند. بار‌ها این اتفاقات رخ داده و باز هم ادامه دارد چرا که برای ما درس عبرت نمی‌شود. مگر سال گذشته نبود که دختران سر کلاس درس بخاطر نداشتن بخاری استاندارد در آتش سوختند، اما چه شد و با مقصران این حادثه چه کردند؟

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
اللهم عجل لولیک فرج یا صاحب الزمان بیا به این سختی‌ها وگرفتاریها خاتمه بده.........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
چه دردناک
ریحانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
ما که خیلی دلمون براشون میسوزه ای کاش دل مسوولین هم به درد بیاد با اینوخبرا اخه تا کی باید شاهد این جور بی مسئولیتیها باشیم
مهبد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
واقعا دردناکه وباید یه فکری به حالشون کرد!من خیلی کم پیش میاد گریه کنم ولی این صحنه رو که دیدم تحمل نداشتم وبرای مسولان واقعا متاسفم خودشون فول امکانات دارن زندگی میکنن اینا باید واسه یه لباس شستن با مرگ بجنگن حیف ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
درود بر رسول خادم عزیز و دیگر دوستان
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
آفرین بر این دختر شجاع باید به پدر این دختر تبریک گفت که چنین دختر شجاعی دارد توانایی این دختر وشجاعتش بیشتر از 10 مرد هست باید اورا ستود چنین دختری وقتی که بزرگ شود توانایی مدیریت یک جامعه را دارد این دختر نخبه هست ویک شیر زن آینده
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
امیدوارم مسئولین. از امروز به فکر سیستان و بلوچستان باشند. کمی وجدان کمی گذشت و مهربانی هم چاشنی این استان و مردمش کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
این دختر ۱۰ساله یکی از قهرمانان واقعی ایرانه... انشالله عاقبت به خیر بشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
درود برشما انسان های شریف که نشان دادید انسانیت هنوز هست قسم بخدا که هیچی به اندازه خوشحال کردن مظلومان خدا رو خوشحال نمی کنه و هیچی به اندازه در اوردن اشک مظلومان خدا رو خشمگین نمیکنه، قطعا شما با این اقدام انسان دوستانه هم حوا و هم خدای حوا رو خوشحال کردین درود برشما من به عنوان یک بلوچ از شمابزرگواران کمال تشکر رو دارم ان شاالله مال و جان وسلامتیتان با برکت و مستدام باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
ماشالله به غیرتت شیر دختر سرزمینم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
د وستان اختصاص بودجه به همه استانها تعلق میگیره استان سیستان وبلوچستان مثل هر استان به مانند استانهای دیگر کشور نماینده قانونی دارن وبودجه لازم اخذ وبه مرکز استان انتقال داده میشه وتفسیم به شهر ها وبخشها وغیره میشه حالا این مسولین استانها مباشن که چطور بودجه اختصاص یافته را خرج عمران ابادانی یک استان یا شهرستانهای ویا روستا تابعه خرج کنن واز قهرمانان نامدار کشور مان کمال تشکر را داریم که به دلجویی و به ملاقات دختران قهرمان ایران زمین تشریف بردن دوستتان داریم قهرمانان که به معرفی قهرمان واقعی دختر ایرانی در نبرد با گاندوهای سیستانی زحمت کشیدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
مسئولین نز پروردگار مقتدر چه پاسخی دارند
در این دنیا شاید کسی کاری به کارشان نداشته باشند ولی این را بدانند که در آن دنیا پوستشان کنده خواهد شد.
آیا میدانید این دختر بچه برای ادامه زندگی چه مشکلاتی خواهد داشت
اگر برای فررندانتان چنین اتفاقی بیافتد چه میکنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
فقط میتونم بگم خدا لعنت کنه هر خیانت میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
من یکسالی هست اومدم ماموریت در منطقه بلوچستان مشکل اعتبار اینجا نیست مشکل عدم نظارت در هزینه اعتبارات و همچنین ناکارآمدی اکثر پرسنل دولتی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
خدا ازشون نگذره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
من تو زاهدان درس خوندم و اينو هميشه با افتخار ميگم . سى سال خدمت كردم و در كارم بسيار موفق بودم حتى در مقايسه با آنهايي كه در بهترين دانشگاههاى پايتخت درس خوانده اند. من هر چه دارم از دانشگاه سيستان و بلوچستان است. معرفت و راستى را نيز در كنار مردم با صفاى آن استان ممارست كردم.
هرمز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
یک دست به خاطرکم آبی نداشتن سیستم لوله کشی قطع شدممکن بودجان این دخترازدست برود.ایاواقعا تلنگری نمی خورندمسئولین ایاواقع این محرومیت رادربلوچستان نمی بینندیانه می بینند وفکرمی کننداینجابهتراست اینچنین بماند.
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
ازبنیادمستضعفان بایدسوال شودبرای مردم بلوچستان ورفع محرومیت این استان چه کرده.چراحرکت اساسی برای رفاه حال مردم صورت نمیگیره چراصحبت نمایندگان این استان شنیده نمیشه چراازحوادث درس گرفته نمیشه.تاکی شعار،تاسف چه دردی ازدردهای مردم این استان دوا می کند.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
دم بچه های کشتی گیر کرم و آقای خادم واقعا بهترین کاررو کردن خدا اجرشان دهد
براهویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
جناب رسول خادم به عنوان یک بلوچ ازشماتشکرمی کنم که دراین روستاحضوریافتی وبه نوعی همدردی کردید کاش مسئولین نیزاینچنین به فکرمی بودند وقدم اساسی برای رفع محرومیت بلوچستان بزرگ برمی داشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
استان بلوچستان استانی است باظرفیتهای بالا ولی متاسفانه موردبی مهری سران قرارگرفته ورشدقابل ملاحظه ای نداشته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
اشک توی چشم هام حلقه زد.
واقعاً این دختر 10 ساله شجاعت بی نظری نشون داده.
باید مدال شجاعت و غیرت بگیرد.

انشا الله هر چه زودتر مسئولین کاری برای این منطقه محروم بکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
واقعا که کار مسئولین درآوردن گریه ماست. ای خدا.
Behrad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
سیستان و بلوچستان استراتژیک و توریستی واز لحاظ وسعت یکی از بزرگترین استان های ایران بزرگ می‌باشدو اقلیم خاصی داره و نقاط بکر ودیدنی زیادی داره ومیوه های استوایی همواره در این استان تولید میشه قسمت‌هایی که کنار دریای عمان هستند استعداد رقابت کردن با کیش و قشم داره و وسعت بسیاری داره که در صورت رسیدگی حتی میتونه از لحاظ اقتصادی استان هرمزگان وخیلی از شهرهای کشور عزیزمان پشت سر بذاره و قطب اقتصاد ایران و خاور میانه باشه دقیقا باید دید کدوم دستگاه یا وزارت یا شهرداری یا مدیریت شهری یا چه کسانی کارشونو درست انجام ندادن.بعد از ریشه یابی مشکلات باید گفت سیستان جوانان با استعدادی داره با کمی آموزش می‌توانند در صورت مشکل مسوول بی کفایت هر لحظه جایگزین بشوندو زمام امور در دست بگیرند
علی آوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
ماشاالله به غیرت تو دختر ایران زمین...ولعنت برفقراین سرزمین وکسانی که مصوب این کارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
مسبب
باران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
بجای لعن و نفرین
بهتره یک زاهدانی و تشویق و حمایت کنین بره ب این بچه ها درس یاد بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
خدا خانه های میلیاردی راخراب کندکه دزدی ک یک هنرشده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
باید مسئولین یک روز توهمچین جاهایی زندگی کنند تا ببینند
پاسخ ها
م ش ش
| Netherlands |
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
فقط یک روز؟؟؟؟
Haji
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
نظری ندارم خداقضاوت خواهد کرد
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
چه میشه مثلاچندایستگاه متروتوی تهران کمترداشته باشیم ولی توی اینجورجایی چندتاپمپ اب داشته باشه اونهاهم ایرانی هستن واقعامسولین سیستان ضعیفن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
والله کشور ما این قدر ثروت داره که اصلا نیاز نیست از جایی برای جای دیگه بزنیم. منتها دولت ما دولت مرفهین بی درد هست.
پهلوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
بلوچستــــــــــــــــــــــــــــــان استان همیشه محروم.
کاش روزی برسد این واژه (محروم)رابرای هیچ استانی بکارنبریم وتوزیع ثروت وامکانات عادلانه وهمه ازحق شهروندی بهرمندباشند.
پاسخ ها
باران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
محرومیت فقط مالی نیس فرهنگی هم هس
چرا در استانی ب اون بزرگی یکی پیدا نمیشه بره ب این بچه ها درس یاد بده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
مسئولین کمی یاد بگیرن
XY
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
خدایا خودت به همه کمک کن
مردم مناطق محروم قربانی بی نظمی ها و بی فکریهای کسانی هستنذ که برای رسیدن به پله بالاتر تلاش می کنند و در این جهش ها نگاهی به مسئولین پله ای که درش هستند نمی کنند

کاش بتونیم در رسیدن به کمال والای الهی بار مسئولیت روی دوشمون و حقوق بیت المال رو طوری تنظیم کنیم که جهش هایمان روی نرده بان اخلاص و پاداش الهی باشد

در نهایت امیدوارم به خانواده این عزیز به قدری کمک شود که در هر شرایطی نگران دست مصنوعی دخترشان نباشند و امیذوارم در ایران داشته باشیم کسانی رو که به دلیل مالی به عضو مصنوعی نیازمند هستند که بسیار زشته برای آرمان های زیبای انقلاب که امروز تعدادی از انقلابیون به درستی به جا نمیارند

امام خمینی(ره) در دوران زیبای رهبری خویش و رهبری گذانقدرمان تمرکز اصلی و تلاششون بر محرومیت زدایی و رفع فقر که ریشه بسیاری از مشکلات هست بود ، بای ددید کدام قسمت ها کار خود را به درستی انجام نداده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
چرا هنوز باید استان محروم داشته باشیم؟؟؟
پاسخ ها
باران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
برای فقر زادیی اول باید فرهنگ و امنیت بالا بره
چرا یک نفر از این استان داوطلب نمیشه برای آموزش بچه های این منطقه شما میدونین ؟؟
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر