کد خبر: ۷۰۳۶۳۲۴
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
امیر سرتیپ پیمبری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

رضایت تیم‌های شرکت کننده در مسابقات ارتش‌های جهان از میزبانی ایران/ حضور نیرو‌های مسلح در ۱۴ رشته المپیک سیزم/ تشویق‌های خوبی برای نفرات برتر درنظر گرفته ایمرئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تیم‌های شرکت کننده در مسابقاتی که به میزبانی ایران برگزار شده بود از امکانات فراهم شده برای این مسابقات صحبت کرده و از این امکانات احساس رضایت کردند.


امیر سرتیپ سیدکمال پیمبری، رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح در  گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مسابقات اخیر ارتش‌های جهان و حضور ایران در این مسابقات اظهار کرد: نیرو‌های مسلح کشورمان با تدابیر رئیس ستاد کل و تأیید فرمانده کل قوا در مسابقات نظامی بین المللی با محوریت روسیه و با میزبانی ۱۰ کشور که در ۳۰ رشته انجام می‌شود، شرکت می‌کنند. تاکنون پنج دوره از این رقابت برگزار شده و چهارمین دوره‌ای است که ما در مسابقات حضور داریم.

او ادامه داد: ما این دوره در ۱۳ رشته مسابقات شرکت کرده‌ایم که میزبانی دو رشته از تمام رشته‌های این مسابقات برعهده ایران قرار گرفت، این رشته‌ها عبارتند از مسابقات غواصی عمق در جزیره کیش به میزبانی نیروی دریایی و مسابقات گشت جاده‌ای به میزبانی ناجا با حضور ۴ کشور و ناظرانی از ۲ کشور که در شهر جدید پرند برگزار شد. با توجه به فرآیند میزبانی در دو رشته توسط کشورمان در ۱۱ رشته دیگر تیم‌های خود را به مسابقات اعزام کردیم.


بیشتر بخوانید: تجهیزات تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات ارتش‌های جهان از سوی میزبان تامین می‌شود


سخنگوی مسابقات ورزشی نیرو‌های مسلح در پاسخ به سوالی درباره چرایی عدم شرکت تیم‌های کشورمان در برخی رشته‌ها تصریح کرد: ما در تمامی رشته‌های این مسابقات تخصص‌های لازم را داریم، اما با توجه به تدابیر اتخاذ شده و آمادگی برای شرکت در این مسابقات، تعداد رشته‌هایی که در آن شرکت می‌کنیم را سالیانه افزایش می‌دهیم. یکی از علل عدم شرکت در این مسابقات به این علت است که ما از قوانین برخی رشته‌ها اطلاع نداریم و با اعزام ناظر به این مسابقه از قوانین آن مطلع شده و با برنامه ریزی مناسب تیم‌های قدرتمندی را به این مسابقات اعزام کنیم.

او افزود: کیفیت تیم‌هایی که ما طی چهار سال گذشته به این مسابقات اعزام کرده ایم هر سال روند رو به رشدی را داشته است. احتمال دارد که ما تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات را برای سال‌های بعدی افزایش دهیم.

امیر پیمبری در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره نحوه و چگونگی تامین تجهیزات موردنیاز تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات گفت: تجهیزات بایستی به طور کامل از طرف کشور میزبان تامین شود. به طور مثال در مسابقات تانک به میزبانی روسیه، تانک‌های موردنیاز تیم‌های شرکت کننده از سوی کشور میزبان تامین می‌شود. در واقع کشور‌های میزبان موظف به تامین تجهیزات موردنیاز تیم‌های شرکت در این مسابقات هستند.

او با توجه به حادثه دیدن تانک  تیم سپاه در مسابقات تانک در روسیه در پاسخ به سوالی درباره ایجاد تاثیر منفی این حادثه بر نتایج تیم ایران خاطرنشان کرد: این مسابقات در چندین آیتم برگزار شده و قوانین خاصی هم دارد. هر یک از کشور‌های شرکت کننده دو تانک در اختیار دارند و برای حوادث احتمالی نیز یک تانک ذخیره هم پیش بینی شده است. هنگامی که برای کشوری مشکلی به وجود آید، در صورت تشخیص داوران  که اشکال فنی از تجهیزات بوده، زمان بخش موردنظر را برای تیم شرکت کننده محفوظ نگه می‌دارند و آن تیم می‌تواند با استفاده از وسیله ذخیره، زمان جدید برای آن تیم در بخش موردنظر محسوب می‌شود. این روش برای تیم اعزامی از سپاه نیز انجام و نتیجه جدید محسوب شد.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیرو‌های مسلح درباره کیفیت و نحوه برگزاری مسابقات غواصی در کیش برگزار می‌شود، اظهار کرد: اعضای همه تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات مانند تیم چین، ارمنستان، ونزوئلا و سایر تیم‌های شرکت کننده این مسابقات را ارزیابی کرده و از امکانات فراهم شده برای این مسابقات صحبت کرده و از این امکانات احساس رضایت کردند. البته برگزاری خوب و مناسب این مسابقات با همکاری مسئولان کیش انجام شد.

او درباره مسابقات گشت جاده‌ای که در شهر جدید پرند برگزار شد نیز عنوان کرد: این مسابقات در پیست تازه تاسیس شهر جدید پرند و با همکاری مسئولان این شهر برگزار شد. در این مسابقات بهترین خودروی ساخت داخل با نام دنا پلاس در اختیار تمامی تیم‌ها قرارگرفت. شرکت کنندگان چندین روز با این تجهیزات تمرین کرده و آمادگی لازم را به طور کامل کسب کردند.

امیر پیمبری درباره چگونگی و نحوه حضور تیم نیرو‌های مسلح در المپیک سیزم ۲۰۱۹ نیز اظهار کرد: مسابقات المپیک سیزم هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود، امسال این مسابقات به میزبانی کشور چین و در شهر ووهان در بازه زمانی ۲۳ مهرماه تا ۶ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود. تیم نیرو‌های مسلح ما از مجموع ۲۸ رشته در ۱۴ رشته حضور پیدا می‌کنند. طبق تدابیر انجام شده در ستاد کل نیرو‌های مسلح قرارشد حضور ما بیشتر در این مسابقات بر روی رشته‌های کاربردی متمرکز شود که در ارتقای آمادگی جسمانی نیرو‌های ما تاثیر بسزایی دارد.

او ادامه داد: ما در رشته‌هایی مانند جودو، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، سه گانه، پنج گانه، والیبال، تکواندو، دوومیدانی، دوی ماراتن، تیراندازی، تیراندازی با کمان، دوچرخه سواری و شرکت می‌کنیم. اکنون هم تیم‌ها و نفرات اعزامی در اردو به سر می‌برند و مشغول آماده سازی هستند. مرحله اول این اردو‌ها به پایان رسیده و تیم‌ها در حال گذراندن مرحله دوم هستند. البته مرحله سوم از این اردو‌ها نیز تا چند روز آینده آغاز خواهد شد. امسال نفرات اعزامی به این مسابقات بیشتر از نیرو‌های پایور تشکیل شده البته سایر نیرو‌ها مانند کارکنان وظیفه و بسیجیان ما نیز حضور دارند.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیرو‌های مسلح درباره زمان و نحوه اعزام نفرات اعزامی به این مسابقات تصریح کرد: تیم‌ها و نفرات مورد نظر همگی به صورت یکجا و روز ۲۳ مهرماه به این مسابقات اعزام می‌شوند تا روز ۲۶ مهرماه در افتتاحیه مسابقات حضور پیداکنند. همچنین، مراسم اختتامیه روز ۵ آبان ماه در دهکده المپیک شهر ووهان چین برگزار شده و تیم‌های شرکت کننده روز۶ آبان ماه همه به کشورمان بازمی گردند.

او در پایان درباره اختصاص جوایز به نفرات برتر اعزامی به این مسابقات گفت: دستورالعمل تشویقات مربوط به سال جاری به تصویب سرلشکر باقری رسیده است. افرادی که رتبه‌های اول تا سوم را در این مسابقات کسب کنند، تشویقات خوبی را درنظر گرفته ایم و این آئین نامه ابلاغ نیز شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر