کد خبر: ۷۰۳۶۶۰۶
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
کد خبر : ۷۰۳۶۶۰۶
گروه : بوشهر » بوشهر

فروش زمین‌های مسکن مهر عالیشهر به ساکنان واحد‌های ساخته شده در این زمین‌ها آغاز شد.

زمین مسکن مهر عالیشهر به فروش می‌رسدبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، عضو هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: از ابتدا، طرح مسکن مهر به صورت اجاره ۹۹ ساله پیش بینی شده بود و مالکان فقط صاحب اعیانی واحد خود بودند و نمی‌توانستند هیچ دخل و تصرفی تا ۹۹ سال در زمین داشته باشند، ولی با تصمیم دولت، این شرایط ایجاد شده که مالکان با خرید زمین مسکن مهر مالکیت کامل آن را در اختیار بگیرند و از مزایای آن بهره‌مند باشند.

جهانبخش تل اشکی ادامه داد: تا پیش از اجرا شدن این طرح، مالکان فقط صاحب اعیان (واحد مسکونی) مربوط به خود بودند و عرصه (زمین) متعلق به دولت بود، ولی امروز ساکنان می‌توانند با استقبال از این طرح سند شش دانگ بگیرند.

او افزود: اخذ سند شش دانگ، افزایش اختیارات عمل در معاملات واحد مسکونی و ارزش افزوده بیشتر، در صورت تخریب ساختمان امکان ساخت مجدد بر روی زمین، امکان اصلاح در نمای ساختمان بر اساس قوانین و مقررات شهری و شهرسازی و استفاده از فرصت محدود ایجاد شده و تخفیف در انتقال سهم عرصه از مزایای مهم و اساسی این طرح است که می‌توان به آن اشاره کرد.

عضو هیات مدیره شرکت عمران درباره چگونگی واگذاری عرصه (زمین) واحد‌های مسکونی هم گفت: این زمین‌ها به دو روش نقدی و یا نقد و اقساط واگذار می‌شود که در روش نقدی متقاضیان مشمول ۳۰ درصد تخفیف و در روش نقدی و اقساطی با پرداخت ۲۰ درصد به عنوان پیش پرداخت به صورت نقد، و بقیه به صورت اقساطی بر اساس قیمت کارشناسی روز و با کسر هزینه‌های آماده سازی و محوطه سازی صاحب عرصه و اعیان ملک خود شوند.

تل اشکی ادامه داد: متقاضیان زیرپوشش نهاد‌های حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد) در صورت درخواست و ارائه مدارک، علاوه بر ۳۰ درصد تخفیف در پرداخت نقدی، تا سقف ۲۰ درصد دیگر نیز در پرداخت (اعم از نقدی و اقساط) تخفیف می‌گیرند.

او بیان کرد: از آنجایی که شهر جدید عالیشهر بیش از پیش در حال توسعه و پیشرفت فضا‌های خدماتی (فرهنگی، آموزشی، درمانی، ورزشی) است، در آینده‌ای نزدیک شاهد ارزش افزوده ملک در شهر خواهیم بود و استقبال مالکان از این طرح توسعه بیشتر و ارائه خدمات رفاهی مطلوب‌تر به ساکنان این محلات را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ک

فروش زمین‌های مسکن مهر عالیشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر