کد خبر: ۷۰۳۶۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
کد خبر : ۷۰۳۶۷۱۵
معاون بسیح و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور؛

معاون بسیح و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: استقامت، شجاعت و همراهی مردم عامل عقب‌نشینی دشمن است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، سردار غلامعلی حیدری معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ در نشست شورای پدافند غیرعامل چهارمحال و بختیاری در شهرکرد، استقامت، شجاعت و همراهی مردم را عامل عقب‌نشینی دشمن از مواضع خود دانست و تصریح کرد: دشمن در یک سال اخیر، مدرن‌ترین تهدید اقتصادی را علیه ایران به اجرا گذاشت و یک قرارگاه اصلی و سه قرارگاه فرعی در همین راستا تشکیل داد.

او افزود: علاوه بر تهدیدات شدید اقتصادی، عملیات روانی دشمن نیز با قوت خود تداوم دارد و با شبکه‌های اجتماعی و حدود ۳۰۰ شبکه ماهواره‌ای درصدد دلسردکردن و ناامید سازی مردم کشور ایران است.

حیدری با بیان اینکه همراهی مردم با نظام، قدرت نرم کشور به شمار می‌رود گفت: دشمن با ایجاد شکاف بین مردم و نظام مهمترین تهدید خود را متوجه کشور کرده است.

او اظهار داشت: دشمن در ابتدا به دنبال شکاف، ناامیدی و دلسردی در بین مردم است و سپس در گام بعدی تلاش می‌کند تا مردم را در مقابل حاکمیت قرار دهد.

حیدری ادامه داد: برای خنثی کردن این تهدید باید مسئولان با پیگیری و حل مشکلات مردم انسجام در کشور را تقویت کنند.

او با اشاره به انتخابات پیش رو در اسفندماه، تصریح کرد: در آستانه انتخابات، دشمن به شدت درصدد ایجاد شکاف است و از طریق ابزار‌هایی نظیر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هدف خود را دنبال می‌کند که در این زمان نیاز به انسجام بیشتری است.

حیدری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص جنگ اراده‌ها، اظهار داشت: دشمن تمام تلاش خود را برای تضعیف و درهم شکستن اراده مردم کشور به کار گرفته، اما با ایجاد آمادگی هرچه بیشتر در برابر این تهدیدات، قدرت بازدارندگی خود را افزایش داده‌ایم.

او با بیان اینکه تکنولوژی ضدهوایی بازدارنده ایران از امریکا پیشرفته‌تر است، خاطرنشان کرد: این موضوع در انهدام پهپاد آمریکا که در ماه‌های اخیر رخ داد به جهانیان ثابت شد.

حیدری اضافه کرد: پیشرفت‌های کشور در عرصه تجهیزات پیشرفته موشکی و نظامی در اوج تحریم‌ها بدست آمده و بی‌شک ظرفیت‌های علمی، نیروی انسانی و تکنولوژی کشور به حدی است که می‌توان تحریم‌های فعلی دشمن را نیز پشت سر گذاشت.

او همچنین به تحریم جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت: این اقدام قلدرمابانه آمریکا نشان داد که سران این کشور به منطق گفتگو اعتقادی ندارند.

حیدری اظهار داشت: بسیج کردن گروه‌های تروریستی و منافقین، تحریم‌های اقتصادی و راه‌اندازی عملیات روانی علیه ایران همزمان با نقض یکجانبه برجام همگی در راستای سست کردن اراده مردم شکل گرفت، اما استقامت مردم و موضع شجاعانه مقام معظم رهبری سبب عقب‌نشینی دشمن می‌شود.

معاون بسیح و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل به اقدامات این سازمان درسالجاری نیز اشاره کرد و افزود: حفاظت از زیرساخت‌ها، صیانت از مردم و پاسخ در حوادث از جمله این برنامه‌هاست.

حیدری از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها خبر داد و گفت: در این طرح بصورت علمی به مباحثی نظیر سرمایه‌شناسی، تهدیدشناسی، آسیب‌شناسی پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/خ

تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر