کد خبر: ۷۰۳۶۷۷۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
کد خبر : ۷۰۳۶۷۷۷
گروه : قم » قم
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست قم مطرح کرد؛

احمدزاده آلودگی‌های رودخانه سلمان را مورداشاره قرار داد و گفت: این رودخانه لب مرز حریم قم قرار دارد و برای برطرف کردن آلودگی آن نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی هستیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، اسماعیل احمدزاده معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست قم پیش از ظهر امروز در چهارمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان قم که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، آلودگی‌های رودخانه سلمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: این رودخانه در لب مرز حریم قم قرار دارد و برای برطرف کردن آلودگی آن نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی هستیم چرا که در قوانین ابهاماتی وجود داشت در نتیجه قرار شد شهرداری ورود کرده و پسماند صنعتی در سایت ۱۸ هکتاری تخلیه شود.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست قم افزود: پسماند‌های ویژه ازنظر مکان‌یابی دارای حساسیت‌های خاص خود بوده و در مدیریت پسماند استان موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: سازمان محیط‌زیست برای امحای ضایعات و پسماند صنعتی لیستی داده است، این کار به‌تازگی در استان قم نیز در حال انجام بوده و بیش از ۴۰ واحد موظف به انجام این کارشده‌اند.

احمدی‌زاده با بیان اینکه نزدیک‌ترین مکان برای تخلیه پسماند‌های صنعتی و ویژه کنار سایت شهرداری است، ابراز کرد: به دنبال آن هستیم در صورت تأیید این نقطه، پسماند‌های ویژه و صنعتی به این مکان انتقال یابد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست قم عنوان کرد: امیدواریم با برنامه‌ای که سازمان محیط‌زیست در نظر گرفته واحد‌ها هم میزان پسماند خود و هم نوع امحاء پسماند ویژه و صنعتی را اعلام کنند، نظر استان بیشتر این بوده که این نوع پسماند در مراکز دیگری امحاء شود، اما اجازه این کار داده نشده و امروز انجام آن را در کنار سایت البرز پیشنهاد داده‌ایم.

در ادامه جلسه معاون نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به‌قرار گرفتن رودخانه سلمان در مرز حریم شهری گفت: لازم است به‌منظور جلوگیری از دفن پسماند‌های ویژه و صنعتی در این رودخانه همکاری‌های لازم بین دستگاه‌ها انجام گیرد.

حسین شریفی خاطرنشان کرد: سازمان‌های ذی‌نفعی مانند سازمان صمت باید برای پاکسازی و جلوگیری از دفن پسماند‌های ویژه در بستر رودخانه سلمان وارد عمل شده و در این رابطه اهتمام بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/الف

برطرف کردن آلودگی‌های رودخانه سلمان قم نیازمند همکاری‌های بین دستگاهی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر