کد خبر: ۷۰۳۷۲۹۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تغذیه انحصاری با شیر مادر، زیربنای بقا و سلامت نوزاد است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، معاون درمان دانشگاه گفت: جشنواره ترویج زایمان طبیعی و تغذیه با شیر مادر با شعار «توانمندسازی والدین، تقویت تغذیه با شیر مادر، حال و آینده»، با هدف افزایش آگاهی مادران درباره اهمیت تغذیه با شیر مادر و تشویق آن‌ها به شیردهی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

عبدالخاق کشاورزی با بیان اینکه بر اساس بیانیه سازمان بهداشت جهانی (who)، شیرخوارانی که از ساعت نخست تولد تا شش ماه از شیر مادر تغذیه کردند، بهترین شروع زندگی را دارند، تغذیه انحصاری با شیر مادر، زیربنای بقا و سلامت نوزاد است و تغذیه‌ای ضروری، بی نظیر و بدون جایگزین برای رشد و تکامل مغز کودک فراهم کرده و آنان را در برابر بسیاری از بیماری‌های تهدید کننده زندگی، حفظ می‌کند.

او افزود: با توجه به اجرای بسته خدمتی نوزاد سالم در بیمارستان‌ها و در نظر گرفتن عامل نوزاد سالم، بیش از ۸۵ درصد نوزادان در ساعت نخست زندگی تماس پوست با پوست با مادر برقرار می‌کنند و شیردهی به نوزاد آغاز می‌شود که این امر، تاثیر بسزایی در تداوم شیردهی دارد.

کشاورزی اظهار امیدواری کرد تمام دست اندرکاران در حوزه بهداشت و درمان، با توجه به اهمیت موضوع، تلاش روزافزون برای ترویج تغذیه با شیر مادر را ادامه دهند.

رییس اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن تقدیر از دست اندرکاران در پیشبرد تغذیه انحصاری با شیر مادر، به ویژه ماما‌های شاغل در بخش‌های زایمان به دلیل نقش مهم این گروه در ترویج تغذیه با شیر مادر، از تمامی مادران شیرده علاقمند به اهدای شیر برای ذخیره در بانک شیر مستقر در بیمارستان حضرت زینب (س) در راستای ارتقای سلامت نوزادان و سهیم شدن در برکات این امر خداپسندانه، دعوت کرد.

ثریا شفیعی افزود: همزمان با جشنواره ترویج زایمان طبیعی در تمام بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با همکاری کارکنان شبکه‌های بهداشتی و درمانی، همایش تغذیه با شیر مادر در راستای سلامت مادران و نوزادان، برگزار شد.
انتهای پیام/م

جشنواره ترویج زایمان طبیعی در شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر