کد خبر: ۷۰۳۷۴۶۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

مقاله پژوهشگر و مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستان حضرت، ولی عصر (عج) فسا در ژورنال معتبر Scientific Report از انتشارات Nature پذیرفته شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، صادق مهدوی‌نیا مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به پذیرفته شدن مقاله سجاد نیکنام مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستان حضرت، ولی عصر (عج) فسا در ژورنال معتبر Scientific Report از انتشارات Nature گفت: این مقاله با عنوان حسگر رزونانسی تراهرتز با حساسیت بالا در تمایز بافت سرطانی از بافت سالم در ژورنال یاد شده پذیرفته شد.

او بیان کرد: امروزه حسگر‌های تراهرتز پتانسیل بالایی در تشخیص انواع سرطان دارند، که با استفاده از چنین حسگر‌هایی می‌توان با امنیت بیشتر و دقت بالاتری در مرحله اولیه، وجود بافت سرطانی در بدن را تشخیص داد.

مهدوی نیا تصریح کرد: اگرچه هنوز در این زمینه باید کار‌های بیشتری انجام شود، چون کم وکاستی‌های زیادی در زمینه امکانات ساخت و تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه‌های داخل به نسبت دانشگاه‌های مطرح دنیا وجود دارد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا ادامه داد: حسگر رزونانسی تراهرتز ارائه شده در این مقاله، قابلیت‌های تشخیصی بالایی در این زمینه از خود نشان داده است و می‌تواند با حساسیت بالا بافت سرطانی را از بافت سالم متمایز کند.

چاپ ۲ مقاله و ثبت ۲ اختراع با عنوان‌های دستگاه آسان حمل بیمار و دستگاه اندازه گیری فشار سندروم کمپارتمان در مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر واگیردار دانشگاه علوم پزشکی فسا از دیگر افتخارات دکتر سجاد نیکنام است.

چکیده این مقاله در سایت انتشارات Nature در آدرس: https://www.nature.com/articles/s ۴۱۵۹۸-۰۱۹-۴۴۰۲۶-۴قابل مشاهده و دریافت است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

انتهای پیام/ت

چاپ مقاله پژوهشگر فسایی در ژورنال معتبر دنیا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر