کد خبر: ۷۰۳۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

رئیس پلیس‌راه کشور گفت: در کشور حدود ۲۰ برابر تلفات زلزله سرپل ذهاب تلفات جاده‌ای داریم که این رقم یک فاجعه محسوب می‌شود.

کشته‌های حوادث رانندگی ۲۰ برابر زلزله سرپل ذهاب استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، سید تیمور حسینی پیش از ظهر امروز پنج شنبه در پنجاه و هفتمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در کشور حدود ۲۰ برابر تلفات زلزله سرپل ذهاب تلفات جاده‌ای داریم که این رقم یک فاجعه محسوب می‌شود.

این مسئول بیان داشت: امروزه در بحث رویکرد‌های مدیریتی دچار ایراد جدی هستیم تفکر مدیریتی قالب ما تفکر معطوف مقابله است در حالی که در دنیا تفکر و نگاه مدیریتی معطوف به پیشگیری است که با هزینه کمتر قادر خواهیم بود از وقوع هر جایی که در سطح ملی تاثیرگذار باشد پیشگیری کنیم.

حسینی افزود: در بحث حوادث رانندگی عواملی را که مشخص می‌کنیم انسان، راه و وسیله نقلیه است که ۸۰ درصد از عوامل وقوع تصادفات عامل انسانی است، اما نقش راه را در این میان نمی‌توان کتمان کرد.

وی نقشه راه را در وقوع و پیشگیری استثنایی دانست و گفت: در این راستا نیازمند هستیم به سوی رویکرد استفاده از فناوری و تکنولوژی حرکت کنیم چرا که با تجهیزات روز افسران ما می‌توانند به صورت سرخط از تمام سوابق راننده باخبر شوند.

فرمانده پلیس راه کشور گفت: امروز دغدغه پلیس راه در استان کرمانشاه پیش از این که راه‌های اصلی باشد راه‌های فرعی و روستایی معطوف شده است.

وی با اشاره به اینکه در راه‌های فرعی اثر بخشی حضور پلیس می‌تواند در پیشگیری از حوادث جاده‌ای بسیار موثر واقع شود، بیان داشت: لازم است در راه‌های اصلی تجهیزات فراوانی به کار گرفته شود و این راه‌ها را به سیستم‌های هوشمند بسپاریم و توان را برای راه‌های فرعی بگذاریم که اصلاح زیرساختی آن‌ها ارقام درشتی می‌شود.

این مسئول تردد تریلر‌های حامل سوخت را در کرمانشاه و برخی استان‌های دیگر از جمله لرستان یکی از دغدغه‌های مهم دانست و گفت: تردد این خودرو‌ها علاوه بر آسیب به زیرساخت‌ها خطرات جدی را برای مناطق مسکونی که در طول مسیر هستند ایجاد می‌کنند لذا باید برای این بخش که برای اقتصاد کشور حائز اهمیت است فکر اساسی بشود.

حسینی همچنین از خرید خودرو‌های مناسب معابر کوهستانی برای استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: قرار است این تعداد خودرو برای استفاده پاسگاه‌های کوهستانی استان خریداری شوند.

فرمانده پلیس‌راه کشور اشاره‌ای نیز به اربعین و تردد زوار از استان کرمانشاه داشت و افزود: راه‌های مواصلاتی استان کرمانشاه بسیار قوی‌تر از ایلام و مهران است، اما امکانات مورد نیاز در خسروی امکانات ضعیفی است.

وی گفت: اگر قرار باشد امسال اتوبوس به سمت خسروی بیاید مشکلاتی ایجاد می‌کند و پیشنهاد می‌کنم اگر قرار به باز شدن مرز خسروی بود فقط سواری‌های شخصی از این مرز تردد کنند.

این مسئول اظهار داشت: البته پس از سال اول آماده‌سازی محور برای پذیرش اتوبوس را در دستور کار قرار خواهیم داد.

انتهای  پیام/ز

 

خرید خودرو‌های مناسب معابر کوهستانی برای استان کرمانشاه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر