کد خبر: ۷۰۳۷۷۰۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

امام جمعه اصفهان گفت:مسئولان دانشگاهی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را عملیاتی کنند تا مشکلات فرهنگی در دانشگاه‌ها کمرنگ‌تر شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان در دیدار اعضاء بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: ائمه جمعه و نمایندگان رهبر انقلاب در استان‌ها در امر انتخابات هیچ دخالتی ندارند و از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده و نمی‌کنند.

او افزود: در حال حاضر مجلس شورای اسلامی از دانشگاهیان دور نیست و نمایندگان آن، خروجی دانشگاه‌ها هستند، افراد بر اساس مدرک تحصیلی حداقل فوق‌لیسانس می‌توانند برای انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندیدا شوند.

نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان عنوان کرد: مردم باید کاندیدا‌ها را بشناسند تا بتوانند به آنان رأی دهند بدون شک افراد متخصصی که با مردم ارتباطی ندارند و در میان آنان شناخته شده نیستند نمی‌توانند در انتخابات موفق باشند.

طباطبایی‌نژاد با تأکید بر اینکه اساتید بسیجی، جذب کننده جوانان به اسلام باشند، گفت: بسیج دانشگاه‌ها وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده دارند و می‌توانند با آگاهی بخشی و عمیق کردن باور‌ها با استفاده از روش‌های مناسب برای نسل جوان، آنان را به اسلام جذب کنند.

در ابتدای این دیدار پاکدل مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به برخی مشکلات فرهنگی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: مسئولان دانشگاهی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را عملیاتی کنند تا مشکلات فرهنگی در دانشگاه‌ها کمرنگ‌تر شود.

او با اشاره به ضرورت ارتباط دانشگاه با دستگاه‌های دولتی افزود: مسئولان می‌توانند از دانشجویان و اساتید دانشگاهی مشاوره فنی دریافت کنند تا طرح‌ها و ایده‌هایی که قرار است به عنوان یک مصوبه اجرایی شود، از نظر فنی بررسی شده باشد.

پاکدل با انتقاد از عملکرد مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است تا نیرو‌های متخصص و متعهد وارد مجلس شوند و از نیرو‌های دانشگاهی که دارای تخصص و تعهد هستند در این عرصه استفاده شود.

او یادآور شد: از میان ۵۰۰ استاد دانشگاه صنعتی اصفهان، بیش از ۱۵۰ نفر عضو بسیج دانشگاه هستند و فعالیت‌های مختلف فرهنگی، علمی و ... را دنبال می‌کنند.

انتهای پیام/م

 

دیدار اعضاء بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان با امام جمعه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر