کد خبر: ۷۰۳۷۷۰۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
استاندار بوشهر:

استاندار بوشهر گفت: برای تامین آب پایدار همه نقاط استان بوشهر برنامه‌هایی در دست اجراست که امید است تا سال ۱۴۰۰ تامین آب آشامیدنی در همه نقاط استان به وضعیت پایدار برسد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، استاندار بوشهر امروز در سفر به شهرستان دشتی روند اجرای چند طرح عمرانی را بررسی کرد.

شهرستان دشتی ۸۶ هزار نفر جمعیت دارد و خورموج مرکز آن در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع شده است.

اکنون ۹ طرح عمرانی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرستان دشتی در دست اجراست که استاندار بوشهر می‌گوید با وجود گرمای هوا، به خوبی در حال فعالیت هستند.

امیدواریم وضع آب استان بوشهر تا سال ۱۴۰۰ پایدار شود

عبدالکریم گراوند، بزرگراه دولت آباد به زیارت ساحلی را یکی از این طرح‌ها عنوان کرد که به طول ۱۰ کیلومتر و با اعتبار ۱۴۷میلیارد ریال ساخته می‌شود  و هم اکنون چهار کیلومتر آن در دست ساخت است.

او ادامه داد: ساختمان شهرداری بادوله نیز با زیر بنای ۸۸۴ متر مربع و اعتبار پنج میلیارد و  ۷۰۰ میلیون ریال، ۶۰ درصد پیشرفت دارد.

استاندار بوشهر گفت: جاده خورموج به لاور شرقی و دشت پلنگ به طول ۲۲ گیلومتر و با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال در دست اجراست که ۱۰ کیلومتر آن در هفته دولت آماده بهره برداری خواهد شد.

گراوند به ساخت دو مدرسه ۱۲ کلاسه نیز در شهر خورموج اشاره کرد که با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در دست ساخت است و گفت: امیدوارم هر چه زودتر این مدرسه‌ها تکمیل شوند.

او همچنین با اشاره به پیشرفت ۳۵ درصدی ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی خورموج، افزود: این درمانگاه به وسعت ۲۷۰۰ متر مربع در دست ساخت است و تلاش می‌شود هر چه زودتر آماده افتتاح شود.

امیدواریم وضع آب استان بوشهر تا سال ۱۴۰۰ پایدار شود

استاندار بوشهر یکی دیگر از طرح‎های مهم خورموج را ساخت خوابگاه ۹۰ تختخوابی ورزشکاران با زیر بنای ۱۰۶۲ متر مربع عنوان کرد که ساخت آن از پارسال با اعتبار۲۰ میلیارد ریال در ورزشگاه تختی این شهر آغاز شده و پیش بینی می‌شود تا دهه فجر امسال آماده بهره برداری شود.

گراوند به ایجاد جایگاه ویژه ورزشگاه تختی خورموج نیز اشاره کرد که با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال در دست اجراست و ابراز امیدواری کرد زودتر پایان یابد.

او به وضع تامین آب استان بوشهر اشاره کرد و افزود: برای تامین آب پایدار همه نقاط استان بوشهر برنامه‌هایی در حال اجرا داریم  و امید است تا دو سال آینده وضع آب پایدار شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: در شهرستان دشتی برای اجرای طرح انتقال آب از چاه‌های کاردنه و آب شیرین کن در نقاط ساحلی اعتبار لازم تامین شده و اجرای این طرح‌ها هفته دولت آغاز خواهند شد.

دیدار استاندار بوشهر با خانواده شهیدان توپال

استاندار بوشهر در ادامه سفر به شهرستان دشتی در منزل خانواده سرداران شهید محمد و حسن توپال در شهر بادوله حضور یافت و با خانواده این شهیدان دیدار کرد.

امیدواریم وضع آب استان بوشهر تا سال ۱۴۰۰ پایدار شود

گراوند در این دیدار گفت: شهرستان دشتی در دوران دفاع مقدس ۲۳۴ شهید تقدیم کرده است.

او افزود: دشتی مهد سرداران شهیدی است که نقش تاثیرگذاری در پیروزی های رزمندگان اسلام داشته اند و همه ما مسوولان به عنوان مدیون ایثارگری این شهیدان سرافراز و خانواده های آنان هستیم.

استاندار بوشهر ادامه داد: شهر بادوله با چهار هزار نفر جمعیت ۱۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که شهیدان محمد و حسن توپال از جمله آن‌ها هستند.

گراوند گفت: مبلغ پنج و نیم میلیارد ریال برای تکمیل ساخت نماد و محوطه سازی مزار شهدای گمنام و زیرسازی و آسفالت بخشی از کوچه منتهی به خانه سرداران شهید محمد و حسن توپال و تکمیل ساختمان شهرداری بادوله اختصاص می یابد.

انتهای پیام/ک

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر