کد خبر: ۷۰۳۸۲۶۵
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

مدیرکل امور روستایی و شورا‌ها استانداری بوشهر از معرفی ظرفیت‌های استان بوشهر در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور خبر داد.

معرفی ظرفیت‌های استان بوشهر در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشوربه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، فاطمه دهقانی در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشوربا اشاره به برپایی چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر افزود: در این نمایشگاه روستائیان، عشایر، دهیاری‌ها، اعضای شورای اسلامی روستایی، تولید کنندگان، اتاق بازرگانی و دیگر حوزه‌ها حضوری فعال دارند.

وی با بیان اینکه ۱۷۰ نفر از استان بوشهر در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر شرکت کرده‌اند تصریح کرد: یکی از بخش‌های مهم این نمایشگاه در حوزه گردشگری است که استان بوشهر با توانمند بالا و جذابیت‌های فراوانی شرکت دارد.

مدیرکل امور روستایی و شورا‌ها استانداری بوشهر از ارائه ظرفیت‌های استان بوشهر در نمایشگاه یاد شده در ۲۶ غرفه خبر داد و بیان کرد: توانمندی‌های تولیدی، صنایع دستی، گردشگری و اقتصادی استان بوشهر در زمینی به مساحت ۵۵۵ متر مربع در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر عرضه شده است.

دهقانی، راه‌اندازی خانه نمادین، مجموعه بوشهر توریسم ۲۰۲۲ و تولیدات روستایی را از ظرفیت‌های ارائه شده در نمایشگاه دانست و عنوان کرد:در این نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی، تولیدی روستایی و عشایری استان بوشهر از جمله خوشه‌های آبزیان و خرما عرضه شده است.

وی، با اشاره به اینکه تولید کنندگان روستایی و عشایری از ۱۰ شهرستان استان بوشهر در این نمایشگاه توانمندی‌های خود را عرضه کرده‌اند ادامه داد:یکی از اهداف اصلی برای شرکت در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر نشان دادن قابلیت‌ها و توانمندی‌های روستائیان است که یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی نشان دادن این چنین ظرفیت‌هایی است.

مدیرکل امور روستایی و شورا‌ها استانداری بوشهر با بیان اینکه بازدیدکنندگان از این نمایشگاه با دستاوردها، آداب و تولیدات روستائیان آشنا می‌شوند افزود: این نمایشگاه یکی از بهترین راه‌ها برای جذب سرمایه‌گذار، بازار فروش و نشان دادن توانمندی‌ها است که استان بوشهر با قدرت، قوت و توانایی‌های بالایی در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایرحضور دارد.

دهقانی با اشاره به غرفه بوشهر توریسم و خانه نمادین در نمایشگاه یاد شده بیان کرد: در این غرفه تعدادی از صاحبان اقامتگاه‌های بوم‌گردی و دهیاران ۲۴ روستای بوشهر توریسم ۲۰۲۲ با ارائه ظرفیت‌های بوم‌گردی قابلیت‌های گردشگری روستایی برای جذب توریسم را نشان داده‌اند که مورد توجه بازدید کنندگان قرار دارد.

انتهای پیام/م

چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر