کد خبر: ۷۰۳۸۳۰۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

مدیر عامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمان گفت: طرح شبکه آب خام به منظور کاهش میزان آب مصرفی برای آبیاری فضای سبز کرمان از هفته آینده اجرایی می‌شود.

اجرای طرح شبکه آب خام از هفته آینده در کرمانیدالله علیزاده مدیر عامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: هفته آینده در کرمان به منظور تامین آب برای آبیاری پارک‌ها و بوستان‌ها سطح شهر طرح شبکه آب خام برای اجرا آغاز می‌شود.

او افزود: آب خام به آبی گفته می‌شود که قابل شرب نیست وبه منظور پایین آمدن زمان زیاد آبیاری، حذف آب شرب وحذف آبیاری توسط تانکر در پارک‌ها و فضای سبز استفاده می‌شود.

مدیر عامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری بیان کرد: در حقیقت تاکنون بیش از ۳۰۰ کیلومتر لوله گذاری در سطح شهر انجام گرفته است و با توجه به توسعه شبکه آب خام وانتقال آب به نقاط مختلف شهر این امر سبب توسعه فضای سبز شهر کرمان می‌شود.

علیزاده تصریح کرد: برای تامین آب جنگل قائم، پارک گردشگری آرامش و بام کرمان تاکنون حدود ۱۲ کیلومتر لوله کشیده شده است که این آب از شهرک بلدالامین و انتهای بلوار ۲۲ بهمن با تلمبه به سمت جنگل قائم منتقل می‌شود.

او گفت: برای تامین آب فضای سبز شهر تنها منبع تامین آب همین چاه‌هایی است که سطح شهر داریم، نزدیک ۵۲ حلقه چاه در سطح شهر وجود دارد که تقریبا ۴۲ تا آن‌ها فعال هستند و بقیه آن‌ها عملا خشک شده اند.

مدیر عامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمان افزود: با توجه به دستور سید مهران عالم زاده شهردار کرمان برای سال آینده نیز توسعه شبکه آب خام را در برنامه‌های خود داریم که اجرای این طرح با استفاده از لوله‌هایی با سایز ۲۵۰ خواهد بود.

انتهای پیام/ح

آبیاری فضای سبزکرمان با آب خام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر