کد خبر: ۷۰۳۸۵۲۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

معاون حمل‌ونقل‌وترافیک شهرداری اصفهان گفت:با راه اندازی مسیر ویژه دوچرخه و خودروهای برقی در خیابان چهارباغ، نظم تردد بیشتر و آسایش مردم و گردشگران تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علیرضا صلواتی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: با توجه به پیاده راه سازی محور چهارباغ عباسی و فرهنگسازی برای استفاده از دوچرخه و خودرو‌های برقی جهت کاهش آلودگی هوا، مسیر ویژه برای این وسائل نقلیه پاک ایجاد می‌شود.

او با بیان اینکه طراحی این مسیر در حال انجام است، اظهار داشت: راه اندازی مسیر ویژه دوچرخه و خودرو‌های برقی در چهارباغ باعث ساماندهی و نظم بیشتر جهت تردد آن‌ها و تامین رفاه و آسایش بیشتر مردم و گردشگران می‌شود.

صواتی همچنین با اشاره به ممنوعیت ورود خودرو به محور چهارباغ عباسی، تصریح کرد: با این وجود هنوز شاهد تردد تعداد محدود خودرو متعلق به ساکنان محل و همچنین کسبه برای باراندازی و بارگیری هستیم که برای رفع این مشکل مقرر شد بازه زمانی مشخصی برای کار‌های مربوط به بار واحد‌های صنفی از ساعت هشت و نیم تا ۱۰ و نیم صبح و ۲۳ و ۳۰ دقیقه تا ۶ صبح مشخص شود.

او با بیان اینکه آیین نامه مربوطه با همکاری کسبه محل و اصناف در حال تدوین است، اضافه کرد: با توجه به ممنوعیت ورود موتور سیکلت به چهارباغ عباسی نیز در حال اتخاذ تمهیداتی برای ساماندهی این موضوع هستیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: پارکینگ طالقانی و مکان‌هایی در طرفین چهارباغ برای پارک موتورسیکلت در نظر گرفته شده است، اما هنوز شاهد تردد برخی موتورسیکلت‌ها از مبادی دیگری هستیم که مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

او با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد از تردد موتورسیکلت‌ها به محور چهارباغ، محدود شده است، افزود: مقرر است گیت‌های ورودی الکترونیکی در این محور برای کنترل تردد موتورسیکلت‌ها نصب شود که این کار پس از اتمام عملیات سنگفرش چهارباغ و عمرانی قطار شهری ایستگاه امام حسین (ع) انجام خواهد شد.

صلواتی با اشاره به اینکه دوربین‌های نظارتی در این محور نیز فعال هستند، خاطرنشان کرد: امید است با اجرایی شدن این طرح‌ها شاهد ساماندهی کامل محور چهارباغ عباسی در جهت پیاده راه سازی آن باشیم.


انتهای پیام/م

 

مسیر ویژه خودروی برقی و دوچرخه در چهارباغ اصفهان ایجاد می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر