کد خبر: ۷۰۳۹۰۳۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:آب شرب استان اصفهان استاندارد و تمام شاخصه‌های لازم را دارد و تاکنون در هیچ نقطه‌ای از استان توزیع آب غیراستاندارد را نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،اکبر بنی‌طبا سخنگوی آبفای استان اصفهان در مورد میزان سختی آب شرب اصفهان اظهار داشت: میزان بالای سختی آب شرب در اصفهان صحت ندارد، آبی که در شبکه توزیع آب شهری اصفهان جاری است تمام شاخصه‌ها و استاندارد‌های جهانی و داخلی کشور را داشته و از کیفیت لازم برخوردار است.

سخنگوی آبفای استان اصفهان گفت: بحث اینکه آب اصفهان سختی زیادی دارد صحت ندارد، سازمان بهداشت جهانی برای سختی آب محدوده‌ای را مشخص کرده است که کیفیت داشته و قابل استفاده به صورت آشامیدنی باشد.

او افزود: آبی که ما مکلف هستیم تأمین و به شبکه آبرسانی تزریق کنیم، آبی است که دارای شاخصه‌های لازم شرب و آشامیدن را داشته باشد.

بنی‌طبا با توضیح اینکه بدانید آبی که در شبکه توزیع جریان دارد دارای شاخصه‌ای لازم است، تصریح کرد: طبیعتاً اگر در فصل گرم سال تصفیه‌خانه آب اصفهان یا همان سامانه نخست آبرسانی، پاسخگوی نیاز آبی استان نباشد به چاه‌های محلی برای تأمین آب شرب رو می‌آوریم.

او اضافه کرد: حداکثر در اوج زمانی که توانستیم در تابستان امسال برای کسری آب شرب اصفهان و شهرستا‌ن‌های استان از این چاه‌ها آب تأمین کنیم حداکثر ۱۵ درصد بود.

سخنگوی آبفای اصفهان تاکید کرد: استفاده از این منابع آبی در استان در اوج گرمای ۴۲ درجه و مصرف آب شرب استان، ۱۵ درصد بود، اکنون این میزان روزبه‌روز با کاهش درجه دمای هوا، کمتر می‌شود.

اوگفت: آب شرب استان اصفهان استاندارد و تمام شاخصه‌های لازم را دارد و تاکنون در هیچ نقطه‌ای از استان توزیع آب غیراستاندارد را نداشته‌ایم.

انتهای پیام/م

 

سختی آب در اصفهان صحت ندارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر