کد خبر: ۷۰۳۹۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
مدیر عامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خبر داد؛

جعفری از ایجاد ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی در ۶ هزار روستای کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید جعفری مدیر عامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حاشیه‌ بازدید از چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر درباره‌ حضور بنیاد برکت در این نمایشگاه توضیح داد: این نمایشگاه به نوعی توانمندی‌های جوامع روستایی و عشایری را به نمایش می‌گذارد و با توجه به مأموریت اصلی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که محرومیت‌زدایی و کمک به توسعه، پیشرفت و آبادانی مناطق محروم و به ویژه روستاهاست و فعالیت پررنگ و موثرش در بیش از ۷ هزار روستای کشور، می‌تواند فرصت مغتنمی برای شناسایی جامعه‌ هدف بنیاد در حوزه‌ اشتغال‌زایی و پیشرفت و آبادانی باشد.

او با اشاره به ایجاد ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی در ۶ هزار روستای کشور در سال جاری با بیش از ۸۴ هزار شغل توسط بنیاد برکت، تصریح کرد: با توجه به نوع رویکردی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به بحث محرومیت‌زدایی دارد و این مهم را با یک مدل و الگوی جامع دنبال می‌کند، چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر می‌تواند شرایطی را فراهم سازد که این مدل از قبل ارزیابی و اجرا شده، به دیگر نهاد‌ها و علاقه‌مندان نیز عرضه شود و حتی در بوته‌ نقد و بررسی کسانی که از مبانی نظری گرفته تا حوزه‌ی اجرایی در این زمینه فعال هستند، قرار گیرد.

ایجاد ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی در ۶ هزار روستای کشور در سال جاری + عکس


بیشتر بخوانید: ۳۶۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت به بهره‌برداری رسید


مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تأکید بر وجود یک نگاه سیستمی و شبکه‌ای در این بنیاد در مقوله‌ ایجاد اشتغال خاطرنشان کرد: مدیریت بخش پشتیبانی و بازاریابی بنیاد برکت در طول برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر، مذاکراتی را با تولیدکنندگان، صادرکنندگان و فعالان اقتصادی انجام می‌دهند تا بتوانیم کارآفرینان خود را با این پشتیبانان متصل و مرتبط کنیم. از آن‌جا که این نمایشگاه محل حضور و فعالیت صنوف و متخصصان مختلف است، می‌تواند یک نقطه‌ تلاقی برای کارآفرینان و فعالان عرصه‌ بازاریابی و صادرات باشد تا زنجیره‌ی اشتغال را کامل کنند.

 جعفری تأکید کرد: در بنیاد برکت هیچ اشتغالی ایجاد نمی‌شود و منابع به آن تعلق نمی‌گیرد، مگر آن‌که از بازار فروش برای محصول آن شغل اطمینان حاصل شده باشد. با اطمینان خاطر از وجود بازار فروش مناسب است که فرآیند ایجاد یک شغل آغاز می‌شود.

ایجاد ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی در ۶ هزار روستای کشور در سال جاری + عکس

او درباره‌ برنامه‌های بنیاد برکت برای فعالیت‌های بیشتر در مناطق روستایی و عشایری گفت: بنیاد برکت در مجموعه‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) دارای برنامه‌های توسعه است که برنامه‌ سوم آن از نیمه‌ امسال طراحی و تدوین می‌شود. در چشم‌انداز این برنامه، حضور فعال‌تر بنیاد در عرصه‌ محرومیت‎‌زدایی در روستا‌ها با رویکرد ایجاد اشتغال مورد تأکید قرار گرفته است. منظور، اشتغالی است که ضمن ایجاد یک معیشت پایدار برای متقاضی، اقتصاد منطقه را هم فعال کند و در مجموع، به رونق اقتصاد روستایی در سطح کشور نیز یاری رساند.


بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری ۹۱ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریالی بنیاد برکت برای اشتغال مناطق محروم + عکس


مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در تشریح اقدامات این بنیاد در مناطق عشایری نیز اظهار داشت: ما در سنوات گذشته اقداماتی را در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی از جمله مدرسه‌سازی، ساخت راه و احداث پل در مناطق عشایرنشین به سرانجام رسانده‌ایم، اما در حوزه‌ اشتغال‌زایی نیز درصدد اجرای طرح‌های اجتماع‌محور در این مناطق هستیم.

جعفری از انجام مذاکراتی با سازمان امور عشایر ایران در همین راستا خبر داد و افزود: پیشنهاد اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت را در جامعه‌ مولد عشایری ارائه کرده‌ایم که با استقبال مواجه شده و منتظریم تا سازمان امور عشایر، مناطقی را به عنوان نقاط هدف اجرای این طرح‌ها معرفی کند و فعالیت‌هایمان را آغاز کنیم.

انتهای پیام/

اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق عشایرنشین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر