کد خبر: ۷۰۳۹۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
معاون وزیر صمت؛

زرندی گفت: در اقتصاد آینده دنیا، رمز ارز‌ها نقش مهمی را خواهند داشت و می‌خواهیم این صنعت در کشور شکل بگیرد.

دستورالعمل صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری استخراج رمز ارز‌هابه گزارش گروه  اقتصادي باشگاه خبرنگاران، به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی  معاون وزیر صمت اظهار کرد : در گذشته در مواجه با فناوری‌ها و کسب و کار‌های نوین، ​ عکس العمل‌ها مثبت نبود و زمان زیادی می‌گذشت تا با این حوزه‌ها کنار بیایند.

او اضافه کرد: در موضوع رمز ارزها، دولت با سرعت بهتری عمل کرد و نسبت به دیگر فناوری ها، به نسبت خوب و به موقع عمل شد و تلاش شد تا به جای مقاله با این بخش، برای آن چارچوب و قانون مشخص شود.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: در اقتصاد آینده دنیا، رمز ارز‌ها نقش مهمی را خواهند داشت و می‌خواهیم این صنعت در کشور شکل بگیرد.

او گفت: باید با زیر زمینی شدن فعالیت‌ها جلو گیری کرد و در این راستا دستورالعمل صدور جواز استخراج رمز ارز‌ها پس از مشورت با صاحب نظران و فعالان این بخش، نهایی می‌شود.

آقای زرندی تصریح کرد: در موضوع استخراج رمز ارزها، سرعت در زمان صدور مجوز خیلی اهمیت دارد و در این مسئله دقت لازم خواهد شد.


بیشتر بخوانید :کاهش ۹ درصدی واردات در سه ماه سال ۹۸ / حمایت از تولید داخل و تنظیم بازار از برنامه‌های وزارت صنعت


معاون طرح و برنامه تاکید کرد: با قانونی شدن فعالیت این بخش، کسب و کار‌های جدید دیگری هم شکل خواهد گرفت بطوری که در زمینه تولید ماینر، سیستم‌های خنک کننده، طراحی فارم‌ها و... نیز برخی وارد کار شده اند.

وی در پاسخ به انتقاد فعالان تولید رمز ارز‌ها از قیمت تعیین شده انرژی گفت: در مرحله نخست، آنچه برای ما مهم بود قانونی شدن و در چارچوب قرار گرفتن این کسب و کار است.

آقای زرندی در پایان  بیان کرد: بعد از تدوین دستور العمل صدور جواز و تعیین سقف صنعتی شدن استخراج ارز رمز‌ها و فعالیت قانونی این بخش، با همفکری و همراهی سایر بخش‌های مرتبط مثل وزارت نیرو می‌توان، راه توسعه و حل مشکلات این صنعت را دنبال کرد.

در این جلسه صاحب نظران و فعالان استخراج رمز ارزها، نظرات و پیشنهاد‌های خود را در خصوص دستورالعمل صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری استخراج رمز ارز‌ها ارائه کردند.

 

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر