کد خبر: ۷۰۳۹۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
معاون امور صنایع وزارت صمت مطرح کرد:

مقیمی گفت: یکی از سیاست‌های حمایت از تولید ملی تسریع در اصلاح تعرفه‌ها و جلوگیری از ممنوعیت‌های صادراتی است.

تسریع در اصلاح تعرفه‌ها و جلوگیری از ممنوعیت‌های صادراتیبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه گردهمایی معاونان امور صنایع سراسر کشور با تبیین مهمترین سیاست‌های حمایتی این وزارتخانه افزود: بدون تولید و تجارت تنظیم بازار داخلی حمایت نمی‌شود و این دو موضوع مکمل یکدیگر هستند.

وی تاکید کرد: با حمایت از تولید، تجارت نیزتوسعه خواهد یافت و زمینه ساز افزایش ظرفیت تولید در صنایع مزیت دارخواهد بود.

مقیمی در ادامه، یکی از سیاست‌های حمایت از تولید ملی را تسریع در اصلاح تعرفه‌ها و جلوگیری از ممنوعیت‌های صادراتی برشمرد و گفت: در شرایط جنگ اقتصادی که تولید کشور هدفگذاری شده است، ایجاد خلل در جریان آزاد تولید و تجارت به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و همه ما باید تمام چالش‌های پیش روی تولید را با کمترین آسیب مرتفع کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش از استان‌ها خواست نسبت به پالایش مستمر اطلاعات شرکت‌ها براساس ظرفیت‌های واقعی واحد‌های تولیدی اقدام نمایند و اطلاعات را به صورت مستمر به ستاد اعلام کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین گفت: پیش بینی نیاز آتی واحد‌های تولیدی و برنامه ریزی برای تامین نیاز‌ها با هدف جلوگیری از ایجاد اخلال در روند تولید نیز از جمله موضوعات مهمی است که استان‌ها باید در اسرع وقت اعلام نمایند.

مقیمی همراهی و هماهنگی همه جانبه در اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی با هدف تقویت زمینه‌های حمایتی از کالا‌های ایرانی را از دیگر برنامه‌های مورد تاکید ستاد برشمرد و افزود: ظرفیت‌های ساخت داخل در استان‌ها و ثبت و معرفی ظرفیت‌ها در سطح استان نیز با جدیدت باید انجام شود.

وی در پایان با تاکید بر همراهی استان‌ها در رصد وضعیت صنایع مختلف در سراسر کشور تصریح کرد: از همه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استانی برای تعمیق ساخت داخل و تامین نیازمندی‌های وارداتی استانی و ملی از داخل کشور باید بهره‌مند شد.

 

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر